Kultura

Zabawne odgłosy zwierząt w premierowych książkach dla dzieci

2019-08-01 13:00:00 reklama@calisia.pl

Nakładem Wydawnictwa MARTEL ukazały się właśnie dwie wspaniałe pozycje dla maluchów z serii „Odgłosy” ("Odgłosy zwierząt na łące" oraz "Odgłosy zwierząt na wsi"). Zawierają zabawne onomatopeiczne wierszyki oraz prawdziwe zdjęcia. Te przyjazne, kartonowe książeczki są dla najmłodszych znakomitym pierwszym krokiem w kierunku czytania. Mają też zaprzyjaźnić maluchy z naturą.

Fot. Wydawnictwo MARTEL
Fot. Wydawnictwo MARTEL
Dzieci oglądają zdjęcia i dowiadują się jak wygląda w rzeczywistości zwierzątko. W tym czasie tata lub mama czytają wierszyk zakończony wyrazami dźwiękonaśladowczymi, dzięki któremu dziecko może połączyć konkretne odgłosy z wyglądem prezentowanego na fotografii zwierzątka.
 
Nie da się przecenić czasu spędzonego z dzieckiem przy książce. Warto spędzić choćby kilkanaście minut dziennie z maluchem i wspólnie odkrywać świat literatury. W ten sposób pogłębiamy nasz związek emocjonalny z dzieckiem i realnie pomagamy w rozwijaniu zdolności poznawczych, a przede wszystkim spędzamy razem niezapomniane chwile.

Przy okazji ciekawostka związana z odgłosami wydawanymi przez zwierzęta: czy wiedzieliście jak zabawnie nazywa się te odgłosy w różnych językach? Na przykład pies w języku polskim szczeka : „hau-hau”, po hiszpańsku „guau”,  po islandzku : „voof” a po chinśku „ wang”. Koń po polsku wydaje dźwięk „ihaha” po rosyjsku „I-ga-ga”, po angielsku  „neigh”, a po japońsku „hihin”.

Każdy język ma swoją specyfikę, ale nasz jest dla nas najpiękniejszy, więc rozwijajmy jego kulturę już od najmłodszych lat.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ