Kultura

Za nami XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

2022-01-25 16:00:00 Szkoła Podstawowa nr 12 w Kalisz

Zakończył się XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 12, na czele z dwiema nauczycielkami - Krystyną Witasiak i Beatą Galant. Ogłoszenie wyników i rozdano nagrody odbyło się 12 stycznia w siedzibie szkoły. Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Konkurs jest organizowany już od 14 lat i niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół powiatu kaliskiego i miasta Kalisza.

Szkoła Podstawowa nr 12 w Kalisz
Szkoła Podstawowa nr 12 w Kalisz

W ubiegłym roku konkurs nie odbył się w ogóle, w związku z pełnym zamknięciem szkół i instytucji. W tym roku organizatorki postanowiły że pandemia nie może powstrzymać ich przed jego zorganizowaniem. Stąd nietypowa formuła – uczestnicy przysłali swoje nagrania, a jurorzy wybrali laureatów, którzy zostali zaproszeni na ogłoszenie werdyktu w dniu 12 stycznia 2022. Na galę przybyli również:

- przedstawicielka Powiatu Kaliskiego, który sprawował honorowy patronat nad konkursem – pani Jolanta Galicka, kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury w Starostwie Powiatowym,

- przedstawicielka głównego sponsora, PUK S.A. – pani Elwira Idziak,

- prałat z parafii pw. św. Mikołaja, ksiądz Adam Modliński,

- naczelnik Wydziału Edukacji, pani Ewelina Dudek,

- wicedyrektor Delegatury Kuratorium  Oświaty w Kaliszu, pani Anna Piorowska

Ze względu na obostrzenia sanitarne nie odbył się koncert laureatów, ale wszyscy goście mogli obejrzeć ich występy na przygotowanej prezentacji.

 W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 30 uczestników z szesnastu szkół podstawowych z Kalisza i powiatu: SP w Koźminku,  ZS w Godzieszach Wielkich, ZS w Woli Droszewskiej,  SP w Kosmowie, ZS w Stawie, SP w Ciepielewie, ZS w Iwanowicach, SP w Opatówku, SP 4, SP 7, SP 8,  SP 12, SP 13, SP 16, SP 22 oraz prywatna szkoła muzyczna Music Store w Kaliszu.

Jury w składzie: 

 dr Beata Michalak-Konieczna – muzykolog, muzykoterapeuta, wykładowca Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu

dr Krzysztof  Niegowski – kompozytor, dyrygent, dyrektor Studium Organistowskiego w Kaliszu

mgr Patrycja Kliber – wokalistka i organistka jednego z kaliskich kościołów,  wykładowca Studium Organistowskiego w Kaliszu

dokonało już 28 grudnia 2021 następującego werdyktu:

Wyróżnienie w kategorii klas 1-4:

- Noemi Sita ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

Wyróżnienia w kategorii klas 5-8:

- Barbara Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

- Marianna Piątkowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

- Nadia Janiak ze szkoły w Koźminku

- Anna Staszak ze szkoły w Iwanowicach

- Gabriela Frątczak ze szkoły muzycznej Music Store

Nagrodę specjalną w formie bonu do sklepu z elektroniką o wartości 50zł w kategorii klas 1-4 otrzymała Wiktoria Gancarz  ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu, natomiast w kategorii klas 5-8 Małgorzata Krzywoźniak  ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.

 Nagrody w kategorii klas 1-4 otrzymali:

- miejsce III - Oskar Wojsa ze szkoły w Koźminku

- miejsce II Lena Płuciennik ze szkoły w Kosmowie

- miejsce I Zuzanna Obsadna ze szkoły w Koźminku

 W kategorii klas 5-84 najlepsi okazali się:

- III miejsce Maria Ignasiak Szkoły Podstawowej nr 13,

- II miejsce Antoni Kasprzak szkoły w Woli Droszewskiej,

- I miejsce Amelia Grzelaczyk  Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu.

 Najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix za najlepsze wykonanie kolędy zdobył Bartłomiej Dymarczyk ze szkoły w Godzieszach Wielkich.

 Nagrodami były bony do sklepu z elektroniką o wartości 50zł za miejsce III, 100 zł za miejsce II, 150zł za miejsce I oraz 200zł za zdobycie Grand Prix.

Przewodnicząca Jury, p. dr Beata Michalak-Konieczna, podczas rozdawania nagród podkreśliła, że wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienia, wszyscy mają ogromny potencjał i wielki talent muzyczny, niestety formuła konkursu wymaga dokonania wyboru, który był dla jurorów bardzo trudna. Organizatorzy gratulują wszystkim młodym piosenkarzom i życzą im powodzenia w innych konkursach.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 dziękuje wszystkim gościom za przybycie i uświetnienie swoją obecnością uroczystości rozdania nagród, natomiast uczestników i ich nauczycieli zachęca do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ