Kultura

Za nami XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

2022-01-25 16:00:00 Szkoła Podstawowa nr 12 w Kalisz

Zakończył się XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 12, na czele z dwiema nauczycielkami - Krystyną Witasiak i Beatą Galant. Ogłoszenie wyników i rozdano nagrody odbyło się 12 stycznia w siedzibie szkoły. Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Konkurs jest organizowany już od 14 lat i niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół powiatu kaliskiego i miasta Kalisza.

Szkoła Podstawowa nr 12 w Kalisz
Szkoła Podstawowa nr 12 w Kalisz

W ubiegłym roku konkurs nie odbył się w ogóle, w związku z pełnym zamknięciem szkół i instytucji. W tym roku organizatorki postanowiły że pandemia nie może powstrzymać ich przed jego zorganizowaniem. Stąd nietypowa formuła – uczestnicy przysłali swoje nagrania, a jurorzy wybrali laureatów, którzy zostali zaproszeni na ogłoszenie werdyktu w dniu 12 stycznia 2022. Na galę przybyli również:

- przedstawicielka Powiatu Kaliskiego, który sprawował honorowy patronat nad konkursem – pani Jolanta Galicka, kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury w Starostwie Powiatowym,

- przedstawicielka głównego sponsora, PUK S.A. – pani Elwira Idziak,

- prałat z parafii pw. św. Mikołaja, ksiądz Adam Modliński,

- naczelnik Wydziału Edukacji, pani Ewelina Dudek,

- wicedyrektor Delegatury Kuratorium  Oświaty w Kaliszu, pani Anna Piorowska

Ze względu na obostrzenia sanitarne nie odbył się koncert laureatów, ale wszyscy goście mogli obejrzeć ich występy na przygotowanej prezentacji.

 W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 30 uczestników z szesnastu szkół podstawowych z Kalisza i powiatu: SP w Koźminku,  ZS w Godzieszach Wielkich, ZS w Woli Droszewskiej,  SP w Kosmowie, ZS w Stawie, SP w Ciepielewie, ZS w Iwanowicach, SP w Opatówku, SP 4, SP 7, SP 8,  SP 12, SP 13, SP 16, SP 22 oraz prywatna szkoła muzyczna Music Store w Kaliszu.

Jury w składzie: 

 dr Beata Michalak-Konieczna – muzykolog, muzykoterapeuta, wykładowca Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu

dr Krzysztof  Niegowski – kompozytor, dyrygent, dyrektor Studium Organistowskiego w Kaliszu

mgr Patrycja Kliber – wokalistka i organistka jednego z kaliskich kościołów,  wykładowca Studium Organistowskiego w Kaliszu

dokonało już 28 grudnia 2021 następującego werdyktu:

Wyróżnienie w kategorii klas 1-4:

- Noemi Sita ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

Wyróżnienia w kategorii klas 5-8:

- Barbara Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

- Marianna Piątkowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu

- Nadia Janiak ze szkoły w Koźminku

- Anna Staszak ze szkoły w Iwanowicach

- Gabriela Frątczak ze szkoły muzycznej Music Store

Nagrodę specjalną w formie bonu do sklepu z elektroniką o wartości 50zł w kategorii klas 1-4 otrzymała Wiktoria Gancarz  ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu, natomiast w kategorii klas 5-8 Małgorzata Krzywoźniak  ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.

 Nagrody w kategorii klas 1-4 otrzymali:

- miejsce III - Oskar Wojsa ze szkoły w Koźminku

- miejsce II Lena Płuciennik ze szkoły w Kosmowie

- miejsce I Zuzanna Obsadna ze szkoły w Koźminku

 W kategorii klas 5-84 najlepsi okazali się:

- III miejsce Maria Ignasiak Szkoły Podstawowej nr 13,

- II miejsce Antoni Kasprzak szkoły w Woli Droszewskiej,

- I miejsce Amelia Grzelaczyk  Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu.

 Najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix za najlepsze wykonanie kolędy zdobył Bartłomiej Dymarczyk ze szkoły w Godzieszach Wielkich.

 Nagrodami były bony do sklepu z elektroniką o wartości 50zł za miejsce III, 100 zł za miejsce II, 150zł za miejsce I oraz 200zł za zdobycie Grand Prix.

Przewodnicząca Jury, p. dr Beata Michalak-Konieczna, podczas rozdawania nagród podkreśliła, że wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienia, wszyscy mają ogromny potencjał i wielki talent muzyczny, niestety formuła konkursu wymaga dokonania wyboru, który był dla jurorów bardzo trudna. Organizatorzy gratulują wszystkim młodym piosenkarzom i życzą im powodzenia w innych konkursach.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 dziękuje wszystkim gościom za przybycie i uświetnienie swoją obecnością uroczystości rozdania nagród, natomiast uczestników i ich nauczycieli zachęca do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować