Sport

Za nami pierwsza edycja gry terenowej "Las Winiary - tak blisko nas"

2023-11-20 20:00:00 Uczniowski Jacht Klub Sportowy "Szturwał"

W minioną sobotę na ścieżce przyrodniczno - leśnej przy Leśnym Centrum Edukacyjnym „ Las Winiary" odbyła się pierwsza edycja gry terenowej " Las Winiary - tak blisko nas" , której organizatorem był Uczniowski Jacht Klub Sportowy " Szturwał" z Kalisza przy wsparciu Lasów Państwowych.

Uczniowski Jacht Klub Sportowy "Szturwał"
Uczniowski Jacht Klub Sportowy "Szturwał"

W minioną sobotę na ścieżce przyrodniczno - leśnej przy Leśnym Centrum Edukacyjnym „ Las Winiary" odbyła się pierwsza edycja gry terenowej " Las Winiary - tak blisko nas" , której organizatorem był Uczniowski Jacht Klub Sportowy " Szturwał" z Kalisza przy wsparciu Lasów Państwowych. Celem gry było popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży przy jednoczesnym pogłębianiu wiedzy z zakresu leśnictwa. Uczniowie z Kalisza oraz Żelazkowa, Jankowa Pierwszego , a nawet Sieradza rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsi musieli wykazać się umiejętnością współpracy zespołowej podczas zadań na trasie, natomiast starsze grupy poszukiwały na tablicach edukacyjnych odpowiedzi na krzyżówkowe pytania. 

W kategorii średniej chłopców zwyciężył Dominik Stasiak z SP 12 Kalisz przed Kacprem Guzdek z SP 1 Kalisz i Filipem Olczak z SP 10 Kalisz. W kategorii średniej dziewcząt zwyciężyła Amelia Staszak z SP w Żelazkowie przed Wiktorią Staszak z SP w Żelazkowie. W najstarszej kategorii pierwszy na mecie zameldował się Kacper Masierowski z ZSK z Sieradza przed Szymonem Cieślakiem z PZS nr 2 w Sieradzu. 

Pomimo chłodu i przelotnego deszczu, który towarzyszył uczestnikom wszyscy bawili się znakomicie i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą dotyczącą lasów. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować