Sport

Za nami Bieg na pożegnanie lata w Żelazkowie

2023-09-12 10:30:00 Powiat Kaliski

Ach, cóż to był za upał. Zadanie postawione przed zawodnikami przez siły natury podczas Biegu na pożegnanie lata - Żelazków 2023 należało do bardzo wymagających. Mimo tego, prawie 150 osób stawiło się na starcie, by po raz kolejny walczyć ze swoimi słabościami.

Zdjęcia: Bartosz Trawnik
Zdjęcia: Bartosz Trawnik
Z nieba bezlitośnie nacierały promienie słoneczne, ale to nie zniechęciło biegaczy, którzy do wyboru mieli rywalizację na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów.
 
Na "upalnych" 10 kilometrach wśród kobiet wygrała Marlena Kocaj z Dobrzycy,, która wyprzedziła kolejno - Olgę Kazimirovą z Kalisza, i Katarzynę Werner z Malanowa. Męską rywalizację na tym dystansie zwyciężył Bartosz Maśnicki z Konina, kolejny był Tomasz Perliński z Kalisza i Marcin Andrzejewski (Kalisz).
 
W zmaganiach na 5 kilometrów najszybsza w damskim gronie była Justyna Bogacz-Chojnacka (Skarszew), która wyprzedziła Justynę Napierałę z Opatówka oraz Magdalenę Marszałkowską z Drużyny Powiatu Kaliskiego. W stawce mężczyzn najlepiej z wymaganiami biegu poradził sobie Mateusz Walczak, a kolejni na linii mety zameldowali się: Marcin Sztrąpf i Mariusz Roszczyk. Biegaczy odwiedzili Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Wójt Gminy Żelazków Michał Kraszkiewicz, którzy wręczali puchary zwyciężczyniom i zwycięzcom. Nie zabrakło również niespodzianki od Slow Jogging Kalisz dla biegaczy, którzy kochają przemierzać trasy w nieco wolniejszym tempie
 
Zawody zostały zorganizowane przez Klub Biegacza Supermaratończyk Urząd Gminy Żelazków i Powiat Kaliski  Ogromne podziękowania należą się także strażakom ochotnikom z terenu gminy Żelazków, którzy wzorowo dbali o bezpieczeństwo uczestników.
 
Niebawem ruszają zapisy na ostatni bieg w ramach Biegowe GRAND PRIX Ziemi Kaliskiej , czyli Bieg Chrystowskich - Pałac Tłokinia, który został zaplanowany na 5 listopada i tradycyjnie będzie miał wymiar niepodległościowy.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować