Sport

Z Opatówkiem na „szóstkę”. Grad goli po przerwie

Strzelecką kanonadę urządzili sobie piłkarze KKS-u Kalisz w środowym spotkaniu z KS Opatówek. Grad goli „Trójkolorowi” zaaplikowali rywalom w drugiej połowie meczu. Ostatecznie pokonali reprezentantów IV ligi Wielkopolskiej 6:1 i jest to ich siódme zwycięstwo w ósmym tej zimy sparingu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tego co wydarzyło się po przerwie. Gospodarze, mimo iż mieli mecz pod kontrolą nie potrafili tego skutecznie  wykorzystać  i  zamienić  na bramki.  Pierwszego  gola podopieczni  Ryszarda Wieczorka zdobyli dopiero w 42. minucie, kiedy Paweł Łydkowski strzałem głową pokonał golkipera gości. W drugiej odsłonie skromne prowadzenie KKS-u  zaczęło rosnąć  niczym grzyby po deszczu.  Już w 50. minucie meczu skutecznie główkował defensor “Trójkolorowych” Kacper Górski podwyższając na 2:0. Niespełna pięć  minut później płaski, techniczny strzał w kierunku bramki przyjezdnych oddał Daniel Kamiński. Piłka najpierw otarła się o słupek po czym wpadła  do siatki.

Zespół “Kosy” wyraźnie miał problemy w linii defensywnej, czego najlepszym przykładem była bramka stracona w 69. minucie pojedynku. Po niecelnym podaniu jednego z obrońców piłkę przechwycił Mateusz Mączyński i bezlitośnie wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem. Końcowy rezultat ustalił Mateusz Żebrowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw pokonał bramkarza gości strzałem w okienko z 17. metra, a na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem wykorzystał niefortunne zbicie piłki przez zawodnika z Opatówka po czym zgubił ostatnich defensorów rywali i wygrał pojedynek “oko w oko” z golkiperem gości przypieczętowując wynik  na 6:0.

W starciu z czwartoligowcem trener Ryszard Wieczorek mógł wreszcie skorzystać z piłkarzy, którzy zmagali się ostatnio z urazami. Po kilkumiesięcznej przerwie do gry wrócili Mateusz Żytko i Andrzej Kaszuba, szansę otrzymał ponadto młody Jakub Zachara.

Dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka środowe zwycięstwo  było siódmym w ośmiu rozegranych dotąd meczach kontrolnych.

Sparing, 19.02.2020 r., Majkowskie Wembley ul. Tuwima 2 w Kaliszu

KKS Kalisz – KS Opatówek 6:0 (1:0)
1:0 Paweł Łydkowski 42. min, 2:0 Kacper Górski 50. min, 3:0 Daniel Kamiński 54. min, 4:0 Mateusz Mączyński 69. min, 5:0 Mateusz Żebrowski 79. min, 6:0 Mateusz Żebrowski 88. min.

KKS Kalisz: Patryk Pawela (46.Kamil Kosut) – Wiktor Smoliński (46. Damian Ślesicki), Kacper Górski (60. Mateusz Gawlik), Paweł Łydkowski (60. Mateusz Żytko), Filip Szewczyk (46. Mateusz Mączyński), Andrzej Kaszuba (60. Michał Borecki), Jakub Zachara (60. Damian Poliński), Damian Poliński (46. Fabian Hiszpański), Sebastian Kaczyński (60. Robert Tunkiewicz), Kamil Sabiłło (46. Daniel Kamiński), Mateusz Majewski (60. Mateusz Żebrowski).