Z Niemcami na remis. Polacy kończą przygodę z Mistrzostwami Świata.

2021-01-26 14:00:00 red

W ostatnim występie na Mistrzostwach Świata Piłkarzy Ręcznych w Egipcie podopieczni trenera Patryka Rombla zremisowali z Niemcami 23:23 (12:11). Biało-Czerwoni mieli szansę na zwycięstwo jednak fantastyczną obroną popisał się Andreas Wolff, który wyłapał ostatni rzut Patryka Walczaka. Całe spotkanie w ataku rozegrał środkowy Energa MKS-u Kalisz Maciej Pilitowski.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Michał Rabiega

Mecz z Niemcami mimo, że nie miał już znaczenia na ostateczny awans którejkolwiek drużyny do ćwierćfinału jak zawsze był tym z serii które bardzo chcemy wygrać. Od początku obie drużyny postawiły na obronę, twardą ale przepisową. Znakomicie spisywali się bramkarze - po 6 min było tylko 1:1. Popularny Loczek robił co mógł, a koledzy próbowali wykorzystywać jego fantastyczną postawę. Morawski po pierwszej połowie miał aż 48-procentową skuteczność (10/21)!.

Niemcy po przerwie przez 6 minut nie zdołali powiększyć dorobku bramkowego. Dwa kolejne gole Michała Daszka powiększyły złość Niemców. Ostatni kwadrans Niemcy rozpoczęli od podwójnego osłabienia. Prowadziliśmy już 4 bramkami (19:15) i wtedy wyszło doświadczenie rywali. Spokojnie grali swoje i w ciągu 6 minut odrobili straty i doprowadzili do remisu 19:19. Ostatnie 10 minut to walka bramka za bramkę. Niemcy mogli wygrać, ale stracili piłkę. W kontrze doskonałej sytuacji nie wykorzystał Patryk Walczak. MVP spotkania został wybrany Adam Morawski.

Środkowy Energa MKS-u Kalisz Maciej Pilitowski dowodził grą w ataku Biało-Czerwonych. W całym spotkaniu zdobył dwie bramki.

Polska – Niemcy 23:23 (12:11)

Polska: Morawski, Kornecki – Krajewski 5, Walczak 1, Sićko 4, Majdziński, Ossowski, Czuwara, Pilitowski 2, Moryto 3, Daszek 3, M. Gębala 3, Przybylski 1, Dawydzik, T. Gębala 1, Chrapkowski.
Kary 10 min.

Niemcy: Heinevetter, Wolff – Gensheimer 3, Golla 2, Knorr, Firnhaber 1, Weber 4, Michalzcik, Groetzky, Hafner 1, Schiller 3, Kuhn 1, Bohm, Kastening 1, Schmidt 4, Drux 3.