Sport

Z Łotwy do Kalisza. Pierwsze wzmocnienie w KKS-ie

2021-01-17 09:00:00 Karina Zachara

Drugoligowy KKS Kalisz rozpoczął zimowe transfery. Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do ekipy Ryszarda Wieczorka jest Romans Mickevics. Pochodzący z Łotwy zawodnik występował dotąd na poziomie tamtejszej ekstraklasy.

fot. KKS Kalisz
fot. KKS Kalisz

Urodzony w Rydze, 27-letni Mickevics gra na pozycji pomocnika, zazwyczaj po lewej stronie boiska. Jest wychowankiem FC Tranzit, klubu piłkarskiego z Windawy. W późniejszych latach reprezentował też barwy m.in. Daugavy Ryga, FK Lipawa i Ryga FC. To właśnie z tym ostatnim zespołem osiągnął największy sukces, czyli podwójną koronę – mistrzostwo i puchar kraju w 2018 roku. Do Kalisza przeszedł ze Spartaksu Jurmala, drużyny również występującej na co dzień w Virslidze, najwyższej łotewskiej klasie rozgrywkowej. W sezonie 2020 (tamtejsza ekstraklasa gra systemem wiosna-jesień) rozegrał 13 meczów i zdobył jedną bramkę. W sumie w Virslidze, wystąpił 210 razy, spędzając na murawie prawie 15 tysięcy minut, zdobywając 14 bramek i zaliczając 19 asyst.

W 2016 roku, jako piłkarz FK Lipawa, zagrał w dwóch meczach przeciwko Red Bull Salzburg w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Rok wcześniej rywalizował ze Spartaksem w eliminacjach do Ligi Europy. .

Kontrakt, który łotewski piłkarz podpisał z kaliskim KKS-em obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, z opcją jego przedłużenia na kolejny sezon.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ