Społeczne

Z dziećmi o bezpieczeństwie

2019-08-24 17:00:00 red. za KMP Kalisz

Wakacje to dla policjantów czas intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających w naszym regionie. W działania te włączają się również policyjni wodniacy, którzy nie tylko patrolują akweny wodne, ale również uczestniczą w zajęciach dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W ostatnim czasie kaliscy policjanci odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na półkoloniach zorganizowanych na terenie Stanicy Harcerskiej w miejscowości Szałe.

 

Stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje” spotykają się z uczestnikami półkolonii organizowanych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Tym razem o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku oraz podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy, mundurowi rozmawiali z kolonistami wypoczywającymi na terenie Stanicy Harcerskiej.

Podczas wizyty kaliscy policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznych kąpieli na otwartych akwenach wodnych oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze radzili również jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomniano również wszystkim dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, przechodzenie przez jezdnię w miejscu wyznaczonym, którą stroną drogi powinien poruszać się pieszy oraz kiedy rowerzysta może korzystać z chodnika.

Podczas spotkania omówiono również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Policjantom, którzy na co dzień pełnią służbę nad wodą towarzyszył funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, który jest ratownikiem medycznym. Policjant omówił jak należy się zachować widząc osobę nieprzytomną oraz kogo powiadomić w takiej sytuacji. Zaprosił również chętne dzieci na krótki kurs udzielania pierwszej pomocy, podczas którego uczył m.in. układania ciała osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji. Zajęcia praktyczne wzbudziły u najmłodszych duże zainteresowanie, a policjant musiał odpowiedzieć na wiele ciekawych pytań.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ