Wasze artykuły

Z cyklu Scena Studio zaprasza – CASTLE DREAMS koncert online

2021-02-04 09:15:36 CKiS

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Pierwszy koncert online z cyklu Scena Studio zaprasza to połączenie akustycznych, kameralnych brzmień z rockowym pazurem. Specjalnie dla Państwa wystąpią instrumentaliści polskiej, pop-rockowej sceny muzycznej - Castle Dreams. A zagrają własne kompozycje jak i znane utwory we własnych oryginalnych aranżacjach...

CASTLE DREAMS

Zespół został stworzony w 2008 roku we Wrocławiu przez gitarzystę i kompozytora Grzegorza Buczkowskiego.

Czołowi muzycy zespołu to Grzegorz Buczkowski – kompozycje, produkcja, gitara, instrumenty klawiszowe i Katarzyna Lipert – skrzypce elektryczne, skrzypce klasyczne.

Castle Dreams wykonuje muzykę pop-rockową. Grając własne kompozycje równie chętnie sięga po standardy rockowe, często w nowych, zaskakujących aranżacjach.

W 2011 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Rose of the Island”, który rozszedł się w kilkutysięcznym nakładzie. W 2014 roku ukazał się drugi album pod nazwą „Tower”, który różnił się od poprzednika mocniejszym brzmieniem. Krążek został świetnie przyjęty przez publiczność, rozszedł się w kilkunastotysięcznym nakładzie. 1-ego grudnia 2020 roku swoją premierę miała płyta „Taka noc” z polskimi kolędami i autorskimi pastorałkami, którą nagrali z gośćmi Eweliną Hałką i Pawłem Turem.

Castle Dreams gra około stu koncertów rocznie na większych i mniejszych scenach, w kraju i za granicą jako support m.in. : Blue Cafe, Sylwii Grzeszczak, Bednarka, zespołu Strachy na lachy, Reni Jusis, Grzegorza Wilka z zespołem i wielu innych oraz jako gwiazda wieczoru.  Zespół wystąpił na scenie głównej, na jednym z ważniejszych festiwali w Europie – Castle Party w Bolkowie. Występ okazał się wielkim sukcesem oraz pozytywnymi recenzjami w mediach.

Castle Dreams są gośćmi ogólnopolskich stacji radiowych i telewizyjnych. Grzegorz Buczkowski i Katarzyna Lipert współpracują z zagranicznymi artystami, z którymi nagrali debiutancki album dla zespołu Cantus Lunaris w Niemczech.

Z końcem 2018 roku Castle Dreams rozpoczął współpracę z kilkoma znaczącymi muzykami i tym samym powiększył skład do czteroosobowego.

W CKiS w Kaliszu zagrają w duecie :

Katarzyna Lipert – skrzypce elektryczne, klasyczne

Grzegorz Buczkowski – gitary

https://www.facebook.com/castledreamsofficial

dołącz do wydarzenia: Z cyklu Scena Studio zaprasza – Castle Dreams online

https://youtu.be/dMSDCF9cf_E

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ