XXIII Amatorskie Mistrzostwa Kalisza w narciarstwie zjazdowym i snowboardingu [Zdjęcia]

2021-03-17 10:47:27 red za Szkolanarciarstwa.pl

Tegoroczne zawody, tak jak w zeszłym roku zorganizowano w Szklarskiej Porębie. Pogoda nie rozpieszczała, ale ostatecznie udało się wyłonić najlepszych zjazdowców i snowboardzistów.

fot. Szkolanarciarstwa.pl
fot. Szkolanarciarstwa.pl

- W ostatnim sezonie nie udało nam się przeprowadzić tych zawodów ze względu na słabe warunki śniegowe. W sobotę pogoda się załamała i wiał mocny wiatr, obsługa wyciągów zadecydowała, że nie uruchomi wyciągów transportujących narciarzy do góry. Została nam możliwość przeprowadzenia zawodów na Puchatku, który w tym roku był pokryty wystarczającą ilością śniegu. Pogoda jednak nas nie rozpieszczała i na początku padał śnieg, później śnieg z deszczem, a na koniec sam deszcz – tłumaczy Adam Jakubek ze szkolanarciarstwa.pl.

Mimo to wszyscy się stawili na treningu około godziny 11:00. Pierwsi narciarze - zawodnicy wystartowali, aby zmierzyć się z dość mokrym śniegiem, wiatrem i wodą pokrywającą ubrania.

- Ponieważ warunki pogodowe były ciężkie, postanowiliśmy puszczać zawodników według kolejności w jakiej podjeżdżali na start, żeby nie musieli czekać na swoją kategorię i kolej. Każdy zawodnik musiał przejechać dwa razy i suma zjazdów decydowała o zajętym miejscu w narciarstwie zjazdowym – mówi Adam Jakubek.

Najmłodszą zawodniczką mistrzostw rozgrywanych 13 marca była Karolina Pilarska, a najstarszym zawodnikiem, jej dziadek - Zdzisław Pilarski, który w pięknym stylu i najwyższej formie wygrał w swojej kategorii. W kategorii dziewczynek wygrała Ania Glinkowska, a w chłopcach Jan Jakubek. Najszybszym narciarzem w kategorii mężczyzn OPEN okazał się mieszkaniec Wisły - Bronisław Kukuczka. W kategorii kobiet najlepsza była Marta Szepiatowska z Wrocławia. Snowboardziści przejechali również dwa razy, ale do klasyfikacji był brany szybszy przejazd. Najlepszy okazał się Piotr Jędrzejak z Kalisza. Około godziny 13:00 zawody się zakończyły i większość zakończyła szusowanie ze względu na nieustający deszcz.

- W zawodach wzięło udział 36 osób jeżdżących na nartach i 3 snowboardzistów, mimo niepewnej sytuacji, czy w ogóle będziemy mogli te zawody przeprowadzić. Przyjechali z rodzinami, które im gorąco kibicowały – mówi Adam Jakubek - Tor slalomu giganta był dość długi i spokojny z jednym odcinkiem bardziej stromym pod koniec trasy, gdzie niejeden zawodnik był zaskoczony podkręconą bramką. Kilka osób nie dało rady się w niej zmieścić. Pojawili się nowi uczestnicy, co może świadczyć o fakcie, że impreza zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem – dodaje.

O godzinie 19:00 organizatorzy i zawodnicy spotkali się w sali konferencyjnej w Hotelu Sasanka. Goście zostali poczęstowani napojami ekologicznymi o smaku kokosowym w kilku wersjach, które ufundowała firma DIET-FOOD z Opatówka. O godzinie 20:00 oficjalnie udekorowano zwycięzców i rozdano nagrody, które ufundowali: Miasto Kalisz, Farmer z Fabianowa, Abart z Pleszewa, Koszule - Wypych i Szkolanarciarstwa.pl. Cała impreza przebiegała w koleżeńskiej i miłej atmosferze.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ