XIV Letni Festiwal Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski

2019-07-29 09:41:23 red za org.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Południowowielkopolski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na XIV Letni Festiwal Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski. Trzy koncerty odbędą się w Kaliszu, a finał zaplanowano w Ostrowie Wielkopolskim.

fot. XIV Letni Festiwal Orkiestr Dętych
fot. XIV Letni Festiwal Orkiestr Dętych

Czwartek 15 sierpnia 2019 Kalisz, Baszta Dorotka, godz. 17.00

Orkiestra Dęta OSP Tłokinia Wielka, kapelmistrz Józef Czerniak

Orkiestra powstała w 1923 r. Jej repertuar jest bardzo rozległy: od marszowego poprzez kościelny do estradowo-koncertowego. Orkiestra bierze udział w przeglądach powiatowych, regionalnych i rejonowych orkiestr dętych OSP, np. w 2010 r. brała udział w Przeglądzie Rejonowym w Krynicy. Obsługuje wiele uroczystości gminnych i powiatowych. Uczestniczy w uroczystościach kościelnych (pasterka, rezurekcja, Boże Ciało, odpust i inne) i strażackich - wszystkie imprezy strażackie np. obchody św. Floriana z przemarszem z kościoła do remizy, walne zebrania i inne odbywają się z towarzystwem orkiestry. Prezesem – gospodarzem jest Bartosz Ciesielski. Obecnie zespół liczy 24 członków.

Zespół Tańca Ludowego „Decka z Kunovic” (Czechy), kierownik Tereza Habartowa

Zespół folklorystyczny DECKA Z KUNOVIC powstał w 1986 r. Działa w miejscowości Kunovice - położonej we wschodniej części Czech (Morawy).  Zespół brał udział w różnych ważnych festiwalach krajowych (Praga, Stražnice, Kunovice, Kromeříž, Zlín, Velká nad Veličkou) i za granicą na Słowacji, w Polsce, Bułgarii, Włoszech i na Węgrzech. Składa się z 3 sekcji: tańca, śpiewu i muzyków. Grupa ma około 40-45 członków w wieku od 15 do 45 lat. Grupa nagrała kilka płyt CD, uczestniczyła w programach w telewizji, a muzycy współpracowali również z profesjonalną grupą ONDRAS.

 

Koncerty prowadzi Karol Marszał

Dofinansowano w ramach mecenatu nad kulturą przez Miasto Kalisz, Województwo Wielkopolskie, Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ