XII Kaliskie Forum Organowe

2019-07-08 11:11:04 K G

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

forum-organowe
forum-organowe
W piątek, 12 lipca rozpocznie się XII Miedzynarodowy Festiwal Muzyki Organowe j i Kameralnej „Kaliskie Forum Organowe”. Przed nami cztery koncerty, których wysłuchamy w Kościele Garnizonowym. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

 

12 lipca, godz. 19.00

WYKONAWCY:
Bernhard Gfrerer (Austria) – organy
Katarzyna Piątkowska-Pinczewska – słowo o muzyce
W PROGRAMIE:
A. Guilmant, N. J. Lemmens, P. Mascagni, T. Dubois, R. Wagner, L. Boëllmann, J. Rheinberger, H. Mulet

3 sierpnia, godz. 19.00
WYKONAWCY:
Johannes Skudlik (Niemcy) – organy
Romuald Szałek – flety podłużne
Katarzyna Piątkowska-Pinczewska – słowo o muzyce
W PROGRAMIE:
J. S. Bach, R. Szałek

18 sierpnia, godz. 18.00
WYKONAWCY:
Józef Serafin - organy
Romuald Erenc – gitara
Katarzyna Piątkowska-Pinczewska – słowo o muzyce
W PROGRAMIE:
L. Marchand, J. S. Bach, C. Franck, J. Dowland, A. Mudarra, J. K. Mertz, F. Sor, H. Villa-Lobos, C. M. Widor, C. Tournemire

29 września, godz. 18.00
WYKONAWCY:
Emanuel Baczkowski – organy
Alejandrina Vázquez Ramirez (Meksyk) – sopran
Katarzyna Piątkowska-Pinczewska – słowo o muzyce
W PROGRAMIE:
J. S. Bach, J. Haydn, F. Halévy, E. Chausson, M. Reger,
E. Bączkowski, G. Bizet, M. Sawa, G. F. Händel

Wstęp jest wolny.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ