Wyższe koszty, budżet ten sam

2011-02-21 18:17:07 Aga

Mniejszymi środkami na inwestycje będzie dysponowała w tym roku kaliska jednostka Państwowej Straży Pożarnej. Budżet jaki posiada wynosi tyle samo, co w ubiegłym roku, zwiększają się natomiast wydatki na energię i paliwo.

Podobnie jak w poprzednich dwóch latach, kaliska jednostka otrzymała od Wojewody Wielkopolskiego przeszło 8 mln zł. Pieniędzy powinno wystarczyć na wypłaty dla pracowników, mniej będzie natomiast na wydatki na inwestycje.
W zeszłym roku środki budżetowe wystarczyły na utrzymanie jednostki, pozwoliły także na zakup sprzętu wyposażenia osobistego strażaków. W tym roku, ze względu na wyższe ceny energii i paliwa, zużywanego przez kaliską jednostkę w dużych ilościach, ograniczone będą środki na inwestycje.
Wpływ na sytuację kaliskiej jednostki będzie miała także liczba interwencji, tej jednak nie można przewidzieć.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ