Wyższa Szkoła Inżynierska w Ostrowie ruszyła

2011-02-21 10:06:53 Aga

Jeszcze można dołączyć do grona studentów, którzy rozpoczęli właśnie naukę w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Szkoła ruszy pełną parą od października br. Władze uczelni liczą na to, że uda się wtedy utworzyć trzy grupy. Póki co naukę rozpoczęła jedna grupa. Rekrutacja nadal trwa.

Na dziś jest to nieliczna grupa - grupa ludzi odważnych. Każdy początek jest trudny, ale z nadzieją patrzymy w przyszłość. Mamy nadzieję, że od października uda nam się stworzyć trzy grupy stacjonarne. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Studenci zadają pytania i to mnie cieszy, chcemy być w jak najlepszym kontakcie ze studentami - mówi dr Edward Wiczkowski, kanclerz uczelni.
W soboty pierwsi studenci uczą się fizyki, geometrii wykreślnej i rysunku - grafiki, w niedzielę natomiast chemii, matematyki o geometrii.
Zajmuję się w pracy maszynami, dlatego wybrałem ten kierunek studiów. Cieszę się, że nie muszę dojeżdżać do innego miasta i tracić dodatkowych pieniędzy na dojazdy - mówi student Łukasz Baran.
Ja byłem zmuszony przerwać moje wcześniejsze studia. Kierunek mechaniczny to jest to, co mnie interesuje. Na tę uczelnię w Ostrowie czekałem dwa lata. Dojazdy do Poznania czy Wrocławia to dla mnie zbyt duże obciążenie - mówi Tomasz Maciejewski.
Ja nie wyobrażam sobie teraz studiowania daleko od miejsca zamieszkania, stąd decyzja, by studiować tu na miejscu. Studia są płatne, ale odchodzą mi dodatkowe koszty związane z dojazdem i pobytem, więc jest taniej - dodaje student Roman Nawrocki.
Rok szkolny już się rozpoczął, jednak chętni mogą jeszcze dołączyć do grona studentów uczelni i nadrobić program omówiony na poprzednich zajęciach.
Rekrutacja jest otwarta i nadal czekamy na chętnych, by pełną parą ruszyć od października - dodaje E.Wiczkowski.
W Ostrowie dominują szkoły wyższe o profilu humanistycznym, podczas gdy największe zapotrzebowanie jest na absolwentów szkół technicznych Zaangażowaliśmy się jako miasto w pomoc w powstaniu palcówki, bo jesteśmy przekonani, że jest potrzeba kształcenia inżynierów - dodaje naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Marlena Maląg.
Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach Liceum Spółdzielni Oświatowej przy ul. Waryńskiego. Decyzję administracyjną zezwalającą na uruchomienie studiów w Ostrowie Wielkopolskim wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ