Kultura

Wystawa poplenerowa w Dworku w Koźminku

2023-09-20 14:30:00 Gminne Centrum Kultury w Koźminku

Już 27 września w Gminnym Centrum Kultury w Koźminku odbędzie się wernisaż Wystawy Poplenerowej. 

Gminne Centrum Kultury w Koźminku
Gminne Centrum Kultury w Koźminku

Pomysł z plenerem malarskim pojawił się w mojej głowie jakieś 15-16 lat temu. Wtedy nie było ku temu warunków i możliwości. Po utworzeniu Gminnego Centrum Kultury nawiązałem współpracę z WPA UAM w Kaliszu i małymi kroczkami zaczęliśmy zmierzać do tego, co mieliście Państwo być może okazję zaobserwować w drugiej połowie czerwca tego roku, czyli pleneru malarskiego studentów - mówi Tomasz Potemkowski, dyrektor Gminneg Centrum Kultury w Koźminku.

Grupa kilkunastu młodych plastyków odwiedziła Koźminek i przez tydzień zajmowali się gromadzeniem spostrzeżeń, szkicowaniem, malowaniem i tym wszystkim, czym zajmują się artyści plastycy. Owocem tego jest wiele prac, które przedstawiają Koźminek okiem świeżym i techniką bardziej szlachetną niż fotografowanie komórką.

- Jest olej, akwarela, akryl i inne techniki ulubione przez młodych plastyków. Detal, szczegół, ale i szersze plany. Ciekawe techniki, interesujące spojrzenie na to, co nam, osobom widzącym nasz Koźminek, umyka gdzieś w codzienności i zabieganiu. Cieszę się, że się udało, bo to jest to, czego potrzebowaliśmy i potrzebujemy. Odrobiny koloru i oderwania, pokazania tego, że Koźminek jest piękny, tylko trzeba czasami się zatrzymać i przyjrzeć. Wystawa poplenerowa to nieodłączna część pleneru, organizowana zazwyczaj jakiś czas po jego zakończeniu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 września, w środę, o 19.30.

- Musicie to zobaczyć, musicie zapytać autorów, dlaczego widzą niektóre rzeczy tak, a nie inaczej. Zapraszam Państwa gorąco do Dworku!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować