Kultura

Wystawa pokonkursowa 35. Konkursu Plastycznego Świat Dziecka

2020-08-03 09:30:00 Błażej Krawczyk

Po raz pierwszy od 35 lat wystawa pokonkursowa Świat Dziecka nie rozpoczęła się 1 czerwca. Wobec aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, która związana jest z pandemią koronawirusa, wystawa eksponowana jest wyjątkowo od 3 sierpnia do 1 września 2020.

fot. arch. Calisia.pl
fot. arch. Calisia.pl

Na 35 Konkurs plastyczny Świat Dziecka wpłynęło 335 prac. W towarzyszącym wystawie katalogu publikujemy 20 nagrodzonych prac. Można je podziwiać na wystawie obok 60 prac wyróżnionych przez jury w składzie: Anna Tabaka – historyk sztuki, Joanna Dudek – artystka, dyrektorka Galerii, Przemysław Dunaj – artysta, Michał Mąka – artysta.  Serdecznie pozdrawiamy wszystkie dzieci, ich opiekunów i nauczycieli oraz instruktorów, dzięki którym dziecięca wrażliwość miała możliwość objawić się w tak różnorodnej formie. Zapraszamy do odwiedzania tej najbarwniejszej wystawy w roku. Zapewniamy, że dzięki najmłodszym artystom jest ona wypełniona fantastyczną mocą spontanicznej energii i niczym niepohamowaną wyobraźnią.

Zapraszamy do oglądania finisażu online 1 września o godz. 17.00 na profilu fb Galerii pod adresem: https://www.facebook.com/GaleriaKalisz/

Zgodnie z obowiązującymi obecnie restrykcjami sanitarnymi, Galeria zapewni Państwu komfortowe i bezpieczne zwiedzanie. Na sali wystawienniczej może przebywać w tym samym czasie maksymalnie 5 osób. Wejście do Galerii  jest bezpłatne oraz nieograniczone czasowo. Zwiedzanie wystawy wymaga używania przez zwiedzających środków ochrony osobistej: maseczek (lub tuneli, przyłbic) oraz rękawiczek. Przy wejściu do Galerii zapewniamy płyn do dezynfekcji rąk, rękawiczki i jednorazowe maseczki. Pracownicy Galerii udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Wystawa pokonkursowa 35. Konkursu plastycznego Świat Dziecka.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

03.08-01.09.2020

Finisaż online: 01.09.2020 godz. 17.00  na stronie:  https://www.facebook.com/GaleriaKalisz/

Kurator: Ewa Cierniak

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ