Kultura

Wystawa malarstwa Krzysztofa Suszyńskiego w Komodzie. Nie zabraknie występów muzycznych

2023-05-25 08:00:00 MDK Kalisz

Serdecznie zapraszamy na Wystawę Malarską „Taki Ja” Krzysztofa Suszyńskiego do restauracji Komoda przy ul. Niecałej w Kaliszu dnia 31 maja 2023. Jest to jednodniowa wystawa w ramach Kulturalnej Środy w Komodzie Club.

MDK Kalisz
MDK Kalisz

Prace będzie można oglądać w godzinach od 10.00 do wieczora. Oficjalne otwarcie dla placówek oświatowych i warsztatów terapeutycznych odbędzie się o godzinie 10.00, natomiast pozostałych zwiedzających zapraszamy na godzinę 16.00.

Autor prac, Krzysiu Suszyński, od ponad 10 lat jest wychowankiem Beaty Solińskiej i należy do grupy osób z niepełnosprawnościami „Tęcza” przy MDK w Kaliszu. Obserwując rozwój artystyczny twórcy, jego sukcesy i wielką pasję, MDK chce się podzielić tym z innymi, pokazać wyjątkowy i oryginalny styl, po prostu styl Krzysia. To pełne emocji, ekspresyjne malarstwo stanowi bajeczny świat: kontrastów barwnych i faktur, nietypowych form i zdeformowanych kształtów, pastelowych konturów wieńczących dzieło. Połączenie dwóch technik: akryli i pasteli, tak charakterystyczne dla prac artysty, czyni go rozpoznawalnym. Mówiąc krótko: wystawa „Taki Ja” odzwierciedla osobisty sposób postrzegania świata przez autora. Warto przyjrzeć mu się z bliska i zobaczyć wrażliwe oblicze artysty. Warto spojrzeć na osobę z niepełnosprawnością jako równą innym artystom tworzącym swoje dzieła, która pragnie być zauważona i podziwiana. Każdy gość dla niego jest ważny, bo oznacza akceptację, zainteresowanie, hołd dla artysty, szacunek.

Wernisażom towarzyszyć będą występy wychowanków z MDK. O godzinie 10.00 wystąpią wychowankowie Pani Anny Bakalarek ze Studia Piosenki „Wokalmania”, a po południu o godz. 16.00 uczeń pana Borysa Przetakiewicza. Mateusz Śniegula zaprezentuje się w mini recitalu gitarowym.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować