Kultura

Wystawa malarstwa Krzysztofa Suszyńskiego „Taki Ja” w Komodzie [Dużo zdjęć, wideo]

2023-05-31 17:18:12 red

31 maja w Komoda Club Residence odbyła się wystawa malarska pt. „Taki Ja” Krzysztofa Suszyńskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach Kulturalnej Środy.

fot. MW
fot. MW

Autor prac, Krzysztof Suszyński, od ponad 10 lat jest wychowankiem Beaty Solińskiej i należy do grupy osób z niepełnosprawnościami „Tęcza” przy MDK w Kaliszu. Obserwując rozwój artystyczny twórcy, jego sukcesy i wielką pasję, MDK chciało się podzielić tym z innymi, pokazać wyjątkowy i oryginalny styl, po prostu styl Krzysia. To pełne emocji, ekspresyjne malarstwo stanowi bajeczny świat: kontrastów barwnych i faktur, nietypowych form i zdeformowanych kształtów, pastelowych konturów wieńczących dzieło. Połączenie dwóch technik: akryli i pasteli , tak charakterystyczne dla prac artysty, czyni go rozpoznawalnym. Mówiąc krótko: wystawa „Taki Ja” odzwierciedla osobisty sposób postrzegania świata przez autora. Warto przyjrzeć mu się z bliska i zobaczyć wrażliwe oblicze artysty. Warto spojrzeć na osobę z niepełnosprawnością jako równą innym artystom tworzącym swoje dzieła, która pragnie być zauważona i podziwiana.

Wernisażowi towarzyszyłyły występy wychowanków z MDK - m.in. Mateusz Śniegula zaprezentował się w mini recitalu gitarowym.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować