Kultura

Wystawa malarstwa Krystyny Pachulskiej - Wiekiery i fotografii Piotra Bąclera

2022-01-25 13:00:00 OKP Wieża Ciśnień

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień zaprasza w piątek, 4 lutego o godzinie 18:30 wystawę malarstwa Krystyny Pachulskiej - Wiekiery i fotografii Piotra Bąclera.

OKP Wieża Ciśnień
OKP Wieża Ciśnień
Często odwiedzający galerie Wieża Ciśnień pytają o wystawę malarstwa. Być może ta forma sztuki wkrada się najgłębiej w nasze serca, najłatwiej ją nam zrozumieć i się z nią utożsamić.
 
Taka właśnie jest wystawa malarstwa Krystyny Pachulskiej - Wiekiery, znanej kaliskiej artystki – pastelistki. Trafia prosto w serce. Niczym niezwykła kobieta. Bo też takie są obrazy Krystyny Pachulskiej – piękne, delikatne, subtelne, intrygujące, odkrywające coraz więcej tajemnic, gdy je lepiej poznać… Malarstwo Krystyny Pachulskiej - Wiekiery cechuje niezwykłe wyczucie koloru, gra różnych form i pozorna dychotomia.
 
Oprócz wystawy malarstwa zapraszamy także na ekspozycję fotografii autorstwa Piotra Bąclera (Petera Balcera). To zbiór zdjęć, które autor, nie rozstając się z aparatem fotograficznym, wykonywał w rożnych sytuacjach życiowych w przeróżnych miejscach na świecie. Nie zabraknie tu więc podróży do Indii, Tajlandii, Japonii, a także spacerów po Polsce.
 
Krystyna Pachulska – Wiekiera - kaliszanka studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Grafiki. Dyplom w pracowni prof. Mieczysława Wejmana w 1976r. Uprawia malarstwo i grafikę warsztatową. Prace z zakresu malarstwa realizuje w technice farb olejnych i pasteli. Ich tematyka dotyczy pejzażu, zmian zachodzące w przyrodzie, obrazu świata, który przemija. Jej prace znajdują się w zbiorach w Polsce i za granicą, a także w kolekcjach prywatnych.
 
Piotr Bącler (Peter Bącler) – ur. w Kaliszu, absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Architektury. Pierwszą publikację zdjęć w lokalnej gazecie miał w wieku pięciu lat, kiedy to dostał aparat fotograficzny od swoich rodziców. Później już nie rozstawał się z obiektywem i wykonywał zdjęcia zarówno zawodowo, jaki i hobbystycznie. Polskie realia zmusiły go jednak do opuszczenia Polski. Osiedlił się w Kanadzie, gdzie rozpoczął pracę z Agencją Czerwonego Krzyża, działającą na terenie Indii, Japonii i Chin.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ