Sport

Wystartowała kolejna edycja Totolotek Pucharu Polski. Juniorzy KKS-u Kalisz awansowali do drugiej rundy!

2020-07-31 09:30:00 Karina Zachara

Juniorzy starsi KKS-u rozpoczęli boje w kolejnej edycji Totolotek Pucharze Polski. W pierwszym meczu strefy kaliskiej młodzieżowy zespół „trójkolorowych” pokonał B-klasową Koronę Chełmce 4:1 i awansował do drugiej rundy rozgrywek.

fot. Karina Zachara
fot. Karina Zachara

Do zmagań w kolejnej edycji Totolotek Pucharu Polski w strefie kaliskiej KKS zgłosił zespół juniorów starszych. To właśnie oni, uczestnicząc m.in. w tego rodzaju rozgrywkach, mają nabierać doświadczenia i być może zasilić w przyszłości rezerwy pierwszej drużyny, rozpoczynającej już wkrótce premierowy sezon w II lidze.

W pierwszej rundzie pucharowej rywalizacji młodzieżowy zespół KKS-u zmierzył się z Koroną Chełmce. Reprezentant B-klasy niezbyt wysoko zawiesił poprzeczkę i podopieczni Łukasza Miłka, choć sporą część meczu grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Wiktor Smoliński, pokonali rywali 4:1 i awansowali do kolejnej rundy zmagań. Dwa gole dla „trójkolorowych” zdobył Mateusz Regling, a po jedynym dołożyli Kamil Zakrzewski i Mateusz Kościelak.

– Zawodnicy pokazali charakter na boisku. Graliśmy ponad 40 minut w osłabieniu i dodatkowo, w wyniku chwilowej dekoncentracji, straciliśmy gola z rzutu wolnego. Na drugą połowę wyszliśmy jednak zdeterminowani, dzięki czemu uzyskaliśmy przewagę na murawie i potrafiliśmy zdobyć jeszcze trzy bramki. W meczu dużo się działo, ale najważniejsze jest dla mnie to, że w trudnej sytuacji potrafiliśmy kontrolować pojedynek i kreować okazje na połowie rywala – podsumował spotkanie trener Łukasz Miłek.

W drugiej rundzie pucharowych rozgrywek juniorzy starsi KKS-u zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Liskowiak Lisków – RKS Radliczyce.

1. runda Totolotek Pucharu Polski strefy kaliskiej, 26.07.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu

KKS Kalisz (junior starszy) – Korona Chełmce 4:1 (1:1)
Bramki dla KKS-u: Kamil Zakrzewski, Mateusz Kościelak, Mateusz Regling (2)

KKS: Kacper Nowak, Kacper Dudek, Mateusz Molek, Wiktor Smoliński, Szymon Cieślak, Jakub Zachara, Kamil Zakrzewski, Jakub Kieliba, Jakub Tamborski, Mateusz Regling, Mateusz Kościelak, Filip Szwedziak, Adrian Przyjazny, Adam Zadka, Mikołaj Wyborny, Kacper Tomaszewski, Jakub Walerowicz, Igor KoniuszDziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ