Sport

Wypożyczysz kajak za darmo jeśli...po drodze pozbierasz śmieci. Rusza akcja na Przystani Kalisz

2019-07-02 11:33:19 BK

Przystań Kalisz uruchamia ciekawą inicjatywę! Każdy chętny będzie mógł wypożyczyć kajak i popływać nim za darmo, pod warunkiem, że po drodze pozbiera śmieci. Wiele zalega ich w rzece i przy brzegach. Pomysł na taką akcję podsunęło Stowarzyszenie Prosna od źródeł, której członkowie przemierzają rzeki i organizują akcje sprzątania.

Przystań Kalisz
Przystań Kalisz

aka inicjatywa działa już i dobrze sprawdza się w Danii, Niemczech czy Irlandii. W Kopenhadze cieszy się powodzeniem od 2 lat.

Dwa lata temu w Danii ruszyła inspirująca inicjatywa o nazwie GreenKayak. Rzecz polega na tym, że w Kopenhadze stworzono wypożyczalnię kajaków, w której sprzęt można wypożyczyć za darmo pod warunkiem, że pływając pozbiera się napotkane na wodzie śmieci. Sam pomysł – mówią inicjatorzy akcji, o której więcej można poczytać m.in. na jej stronie internetowej – zrodził się, kiedy jedząc pizzę na nabrzeżu zatoki w Kopenhadze, oglądali pływające na wodzie śmieci, z którymi jednak nie mogli nic z nimi zrobić. Zdecydowali, że tak nie może być i wymyślili Green Kayak.

Pomysł spodobał się mieszkańcom miasta tak bardzo, że w pierwszym roku udało się zebrać z kopenhaskiej zatoki trzy tony śmieci. Do dziś – informuje GreenKayak – wyłowiono 11 ton. Więcej o inicjatywe przeczytacie: TUTAJ

Akcja ruszy również w Kaliszu! Każdy chętny będzie mógł wypożyczyć sprzęt w Przystani Kalisz za darmo!

Zasady są proste:

- przynosimy ze sobą worek na śmieci,
- podczas pływania zbieramy śmieci z rzeki (niestety trochę ich jest)
- po pływaniu wyrzucamy śmieci do kubła.
- nie płacimy za pływanie!

Dwie ważne sprawy:
Propozycja dotyczy TYLKO KAJAKÓW!
Bezpłatna jest TYLKO PIERWSZA GODZINA PŁYWANIA.

Przystań Kalisz (Wał Piastowski 3 – zaraz koło KTW) w okresie wakacyjnym czynna jest w soboty, niedziele i święta od 11:00 do 19:00, a od poniedziałku do piątku od 15:00 do 19:00

Przystań zamykana jest w przypadku niebezpieczeństw pogodowych oraz zawodów na rzece. Najbliższe zamknięcie 5-7 lipca – zawody Kajak Polo.

Zapraszamy!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ