Motoryzacja

Wypadek z udziałem motocykla w miejscowości Florentyna. Ruszył sezon motocyklowy - zachowajmy ostrożność!

2023-03-19 09:36:20 BK

Już za chwilę wiosna, robi się cieplej a warunki na drogach sprzyjają miłośnikom jednośladów. Motocykliści korzystają z pięknej pogody i wyjeżdżają na drogi, rozpoczynając tym samym sezon. Niestety doszło już do zdarzeń drogowych z ich udziałem na terenie Kalisza i powiatu kaliskiego.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Do jednego ze zdarzeń doszło 18 marca na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Florentyna, w gminie Żelazków, na trasie Kalisz-Turek. 39-letni kierowca volkswagena, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. Poszkodowany 44-latek trafił do szpitala. 

Do drugiego zdarzenia doszło w sobotę na skrzyżowaniu ul. Górnośląskiej z Polną. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda 81-latek, podczas manewru skrętu w lewo z ul. Górnośląskiej w ul. Polną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka 42-letniemu kierowcy motocykla. Mężczyzna aby uniknąć zderzenia wykonał unik i przewrócił się na jezdnię. Na szczęści nikomu nic się nie stało. Sprawa została zakończona mandatowo. 

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. 

Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować