Motoryzacja

Wypadek skutera i ciężarówki w Zdunach. W akcji śmigłowiec LPR

2021-07-30 12:28:08 BK

Groźne zdarzenie przy ulicy Kaliskiej, w miejscowości Zduny w gminie Opatówek. Poważnie ranny został kierowca jednośladu.

fot. MW
fot. MW

Do wypadku doszło 30 lipca, około godz. 12:30. Zderzył się skuter z pojazdem ciężarowym - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca pojazdu ciężarowego podczas manewru wyprzedzania kierującego motorowerem, nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Ranny 56-letni motorowerzysta został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Jak wykazało badanie 30-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Na miejsce natychmiast przyjechały służby ratunkowe. Zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poważnie ranny został kierowca jednośladu, który ma zmiażdżoną nogę. Jest przytomny. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił mu pomocy. Następnie poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ