Motoryzacja

Wypadek na Zagorzynku. Rowerzysta wjechał pod nadjeżdżający samochód.

2021-11-25 14:54:11 red

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek rano na ul. Kresowej. 58-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu busowi, w wyniku czego doszło do zderzenia. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Do zdarzenia doszło w czwartek rano pod wiaduktem na ul. Kresowej. 58- letni rowerzysta nie dostosował się do znaku pionowego, który daje pierwszeństwo przejazdu pojazdowi nadjeżdżającemu z przeciwnej strony – Rowerzysta wjechał pod wiadukt i doprowadził do zderzenia z samochodem Peugeot Boxer którym kierował 21-latek – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Rowerzysta w wyniku odniesionych obrażeń został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Obaj mężczyźni w takcie zdarzenia byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ