Motoryzacja

Wypadek na ulicy Górnośląskiej w Kaliszu! Obywatel Ukrainy wjechał na czerwonym świetle

2023-01-27 08:44:48 BK

W czwartek wieczorem doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Polnej w Kaliszu. Jedna osoba z obrażeniami została zabrana do szpitala.

fot. Pomoc Drogowa Assistrance24h.eu
fot. Pomoc Drogowa Assistrance24h.eu

Do zdarzenia doszło 26 stycznia po godzinie 22:00. Kierujący pojazdem marki Mercedes obywatel Ukrainy jechał od Galerii Amber  w kierunku centrum miasta. Na skrzyżowanie Górnośląskiej i Polnej z sygnalizacją świetlną, wjechał kiedy wyświetlało się czerwone światło. Z ulicy Polnej w kierunku Alei Wojska Polskiego jechał ford focus. Doszło do zderzenia pojazdów. 

Siła uderzenia była tak mocna, że mercedes wypadł z jezdni na chodnik i uderzył w słup ogłoszeniowy. Kobieta podróżująca fordem z obrażeniami, urazem nogi oraz kręgosłupa została przewieziona do szpitala.

- 29-latek kierujący mercedesem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fordem. Pasażerka forda trafiła do szpitala. Po badaniach okazało się że nie doznała poważniejszych obrażeń. Policjanci, podczas kontroli ujawnili, że kierowca mercedesa ma zatrzymane prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu - informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Obywatel Ukrainy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jego samochód trafił na policyjny parking.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować