Społeczne

Wykryto kolejne manko w kasie CBŚP w Kaliszu

2021-04-13 14:09:04 red za RMF24.pl

Jak podaje radio RMF FM oraz portal RMF24.pl w kasie Centralnego Biura Śledczego Policji w Kaliszu wykryto kolejne rozbieżności. Tym razem ma chodzić o 150 tysięcy złotych.

zdjęcie ilustracyjne/fot. CBŚP
zdjęcie ilustracyjne/fot. CBŚP

Z informacji reportera Radia RMF FM wynika, że o brakujących 150 tysiącach złotych zorientowano się gdy policyjni kontrolerzy wyjaśniali sprawę z połowy marca, wtedy miało brakować w kasie kaliskiego oddziału CBŚP 20 tysięcy złotych.

- Chodzi o gotówkę zabezpieczoną w domu jednego z podejrzanych, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP. W dokumentach policjanci, którzy liczyli pieniądze, napisali, że do depozytu trafia 350 tysięcy złotych, natomiast właściciel, przywołując też świadków twierdzi, że w kasetce było pół miliona – informuje RMF FM i RMF24.pl.

Sprawę bada prokuratura w Sieradzu. - Centrala CBŚP w Warszawie, komentując te doniesienia zapewnia, że po ujawnieniu wątpliwości podjęto wszystkie niezbędne kroki przewidziane prawem. Powiadomiono więc prokuraturę, Biuro Spraw Wewnętrznych, a także piony kontroli CBŚP oraz komendy głównej – podaje RMF FM.

- Stwierdziliśmy rozbieżności pomiędzy faktyczną kwotą pieniędzy będącą w posiadaniu, a kwotą widniejącą w sporządzonej dokumentacji, które na tym etapie prowadzonych czynności nie potwierdzają działania przestępczego. Podjęto wszystkie niezbędne czynności zgodnie z obowiązującymi procedurami, do czasu zakończenia których nie będziemy ich komentować - informuje Calisia.pl nadkom. Iwona Jurkiewicz rzecznik prasowy CBŚP.

Szczegóły sprawy na RMF24.pl - https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kolejne-manko-w-kasie-policji-gdzie-sie-podzialo-150-tys-zl,nId,5166623 

Wcześniej, w połowie marca RMF24.pl informowało o braku w kasie kaliskiego CBŚP 20 tysięcy złotych - https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-manko-w-wydziale-cbsp-w-kaliszu-chodzi-o-20-tys-zl,nId,5110473 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ