Społeczne

Wykład prof. Jerzego Pietrzaka z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2021-05-04 19:00:00 red za Archiwum Państwowe w Kaliszu

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Archiwum Państwowe w Kaliszu zaprasza na wykład prof. dr. hab. Jerzego Pietrzaka poświęcony temu doniosłemu wydarzeniu.

źródło: Archiwum Państwowe w Kaliszu
źródło: Archiwum Państwowe w Kaliszu

Archiwum Państwowe w Kaliszu publikuje wykład prof. dr hab. Jerzego Pietrzaka pt. „Konstytucja 3 maja 1791 r. i jej znaczenie w historii i tradycji Polski”. - Prelekcja stanowi ciekawy punkt widzenia na fenomen żywotności Konstytucji 3 Maja w tradycji polskiej, odwołując się wielokrotnie do wydarzeń z historii regionu kaliskiego - informuje dyrektor Archiwum Państwowego  w Kaliszu dr Grażyna Schlender.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ