Motoryzacja

Wyjeżdżając z parkingu uszkodził 3 samochody. Pojechał pod prąd i zderzył się z czwartym

2021-04-02 16:03:10 BK

Nietypowa akcja miała miejsce przy ul. Serbinowskiej w Kaliszu, przy Szkole Podstawowej nr 8. 

fot. BK
fot. BK

Wszystko działo się 2 kwietnia, przed godziną 14:00. Z ustaleń policji wynika, że 72-letni kierowca toyoty wyjeżdżając z miejsca parkingowego przy Szkole Podstawowej nr 8 uszkodził trzy zaparkowane samochody. Następnie ruszając pod prąd ul. Serbinowską, uderzył w jadącego z przeciwka forda.

- Kierujący pojazdem 72-latek próbował zaparkować. Wycofując uszkodził 3 samochody - volkswagena, audi i fiata. Później wykonał niewyjaśniony manewr, podczas którego uszkodził jadące ulicą Serbinowską auto marki Ford - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Sprawca został ukarany dwoma mandatami, za dwie osobne kolizje drogowe. Pierwszym w wysokości 100 zł, bez punktów karnych - za uszkodzenie dwóch pojazdów osobowych marki Audi i Fiat oraz dostawczego volkswagena. Drugim w wysokości 300 zł i 6 punktów karnych - za uszkodzenie forda, który znajdował się w ruchu.
 
72-latni sprawca zdarzenia był trzeźwy. Nikomu nic się nie stało.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ