Wasze artykuły

Wyjątkowa szkoła dla wyjątkowych dzieci. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kaliszu

2020-08-18 15:00:00 Malgorzata Wozniak

Drodzy Rodzice. Jeśli Wasze dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności ze względu na zaburzoną umiejętność komunikowania się, to zapraszamy do naszej placówki. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kaliszu przyjmuje dzieci i młodzież niesłyszącą, słabosłyszącą oraz ze stwierdzoną afazją mowy, autyzmem i zespołem Aspergera.

Placówka prowadzi nauczanie na poziomie szkoły podstawowej oraz technikum o kierunku: Technik fotografii i Multimediów. Zapraszamy dzieci zarówno z Kalisza, jaki spoza, ponieważ posiadamy internat zapewniający całodobową opiekę i wychowanie od poniedziałku do piątku.

Naszym zasadniczym celem jest kształtowanie umiejętności komunikowania się, zarówno w formie języka mówionego, jak i w formach alternatywnych, np. języku migowym.Rewalidacja mowy to nasze podstawowe zadanie.

Warto podkreślić również, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią Covid 19, mamy realne możliwości zapewnienia środków bezpieczeństwa sanitarnego oraz dystansu społecznego.Klasy, w których uczą się dzieci w naszej placówce liczą 4-6 osób, grupy w internacie również 4-6 osób, a w sypialniach w internacie są po 2-3 miejsca noclegowe.Zapewnienie warunków bezpieczeństwa jest w naszej placówce naprawdę możliwe.

Informujemy, że w tym roku szkolnym powitamy naszych podopiecznych w świeżo wyremontowanym budynku.Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy zainteresowanych rodziców i dzieci do odwiedzenia naszej szkoły.

OS-W nr 2 w Kaliszu, ul. Kordeckiego 19, tel:062/50 23 555

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ