Wasze artykuły

Wyjątkowa szkoła dla wyjątkowych dzieci. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kaliszu

2020-08-18 15:00:00 Malgorzata Wozniak

Drodzy Rodzice. Jeśli Wasze dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności ze względu na zaburzoną umiejętność komunikowania się, to zapraszamy do naszej placówki. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kaliszu przyjmuje dzieci i młodzież niesłyszącą, słabosłyszącą oraz ze stwierdzoną afazją mowy, autyzmem i zespołem Aspergera.

Placówka prowadzi nauczanie na poziomie szkoły podstawowej oraz technikum o kierunku: Technik fotografii i Multimediów. Zapraszamy dzieci zarówno z Kalisza, jaki spoza, ponieważ posiadamy internat zapewniający całodobową opiekę i wychowanie od poniedziałku do piątku.

Naszym zasadniczym celem jest kształtowanie umiejętności komunikowania się, zarówno w formie języka mówionego, jak i w formach alternatywnych, np. języku migowym.Rewalidacja mowy to nasze podstawowe zadanie.

Warto podkreślić również, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią Covid 19, mamy realne możliwości zapewnienia środków bezpieczeństwa sanitarnego oraz dystansu społecznego.Klasy, w których uczą się dzieci w naszej placówce liczą 4-6 osób, grupy w internacie również 4-6 osób, a w sypialniach w internacie są po 2-3 miejsca noclegowe.Zapewnienie warunków bezpieczeństwa jest w naszej placówce naprawdę możliwe.

Informujemy, że w tym roku szkolnym powitamy naszych podopiecznych w świeżo wyremontowanym budynku.Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy zainteresowanych rodziców i dzieci do odwiedzenia naszej szkoły.

OS-W nr 2 w Kaliszu, ul. Kordeckiego 19, tel:062/50 23 555

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować