Wygrywamy pierwszy mecz w 2022 roku! [zdjęcia]

2022-01-19 14:00:00 red. za Energa MKS Kalisz

W niezwykle ważnym spotkaniu w kontekście walki o play-offy pokonaliśmy w 15. kolejce TAURON Ligi Jokera Świecie 3:2. MVP spotkania została zdobywczyni 20 punktów, Ola Dudek.

Mecz bardzo ambitnie rozpoczęły świecianki. Pierwszy punkt zdobyła Joanna Sikorska, a chwilę później przyjezdne prowadziły 5-10. Nasz zespół miewał lepsze fragmenty gry, kiedy zbliżał się do rywalek, ale te nigdy nie pozwoliły na złapanie kontaktu konsekwentnie budując przewagę. Dwie piłki setowe Jokera zostały obronione, ale w kolejnej akcji seta skutecznym atakiem zamknęła Julia Twardowska.

Na drugą partię nasz zespół wyszedł ze zdecydowanie innym nastawieniem. Ważna okazała się przewaga, którą zarysowaliśmy już od pierwszych wymian, po wykorzystanym kontrataku Eweliny Żurowskiej wychodząc na prowadzenie 4:2. Chwilę później było już 10:5, co zmusiło trenera Jokera Świecie do skorzystania z przerwy. Przewaga utrzymała się przez środkową część seta, a seria punktowych bloków wyprowadziła nas na prowadzenie 22:14. Ostatni głos znowu należał do Julii Twardowskiej, ale przyjmująca Jokera tym razem zaatakowała w aut dając nam wyrównanie w meczu.

Początek trzeciego seta to fragment całkowitej dominacji naszego zespołu podbudowanego zwycięstwem w drugiej partii. Duży udział w prowadzeni 7-1 miała świetna seria zagrywek Oli Cygan. O czas poprosił trener Matela, ale nie powstrzymało to naszego zespołu i po ataku Karoliny Drużkowskiej prowadziliśmy już 11-1. Od tego momentu Joker poprawił swoją grę, ale cały czas utrzymywaliśmy przewagę 10 punktów. Spokojnie doprowadzonego do zwycięstwa seta skutecznym atakiem zakończyła Justyna Łukasik, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie w meczu 2-1.

Joker poczuł, że punkty zaczynają im uciekać i w czwartego seta wszedł z nową energią, wracając do dobrej gry z pierwszej partii. Atak Pauliny Brzoski pozwolił przyjezdnym wyjść na prowadzenie 4-2. Czas dla trenera Adama Czekaja pozwolił uporządkować grę naszego zespołu pozwalając od wyniku 4:10 zmniejszyć stratę do dwóch punktów przy stanie 9:11. Losy czwartego seta, w przeciwieństwie do poprzednich, toczył się dość długo. Przy prowadzeniu Jokera 17-18 mieliśmy szansę na wyrównanie wyniku, ale ostatecznie nie wykorzystaliśmy jej, co pozwoliło świeciankom wyjść na prowadzenie 18-22. Nie wypuściły już z rąk szansy na doprowadzenie do tie-breaka i zdobycia punktów wygrywając czwartego seta.

Początek piątego seta należał do naszego zespołu. Kolejny raz w budowaniu przewagi bardzo pomogła dobra zagrywka Oli Cygan, z którą rywalki nie mogły sobie poradzić. Zaczynając od prowadzenia 6-2 przy zmianie stron prowadziliśmy 8-5 coraz bardziej zbliżając się do pierwszego zwycięstwa w nowym roku. Nie oznaczało to jednak końca emocji, bo Joker wrócił do gry odrabiając straty do stanu 11-10, a po ataku najskuteczniejszej zawodniczki spotkania, Joanny Sikorskiej, wyszedł nawet na prowadzenie 12-13. Nasz zespół jednak przełamał fragment lepszej gry rywalek. Atak Karoliny Drużkowskiej dał nam piłkę setową, a mecz zakończył skuteczny blok Eweliny Żurowskiej.

Dzięki pokonaniu Jokera Świecie umocniliśmy się na 9. miejscu w tabeli TAURON Ligi. W kolejnym spotkaniu, w poniedziałek 24 stycznia o 19:00, zagramy na wyjeździe z UNI Opole.

MKS Kalisz 3:2 Joker Świecie

(15-25, 25-15, 25-13, 21-25, 15-13)

MVP: Aleksandra Dudek

MKS: Ewelina Żurowska (12), Oriana Miechowicz (1), Justyna Łukasik (14), Aleksandra Cygan (10), Aleksandra Dudek (20), Sylwia Kucharska, Oliwia Bałuk (libero) oraz Karolina Drużkowska (14), Natalia Gajewska (3)