Kultura

Wydawnictwo MARTEL pomaga zniszczonej bibliotece i dołącza do akcji #BookChallengeKalisz

2019-09-09 15:25:23 Martel

Kilka tygodni temu, wskutek eksplozji bankomatu, mocno ucierpiał oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej położony przy ul. Wyszyńskiego. W wyniku wybuchu niemal doszczętnie zniszczony został księgozbiór dziecięcy. Filia nr 16 była jedynym miejscem, gdzie mieszkańcy dużego osiedla mogli wypożyczać książki. Wszystkim więc bardzo zależy, by oddział jak najszybciej „stanął na nogi”.

pomagaj z nami
pomagaj z nami

Kaliskie Wydawnictwo MARTEL, jako firma zaangażowana społecznie i wrażliwa na problemy lokalne, nie mogło pozostać obojętne na tę sytuację. Przeznaczono książki na wsparcie biblioteki, ale również zaproponowano, żeby kaliszanie włączyli się do akcji odbudowania zbiorów.

Od jutra, każda osoba, która zechce wspomóc bibliotekę darowizną książkową, będzie mogła kupić dowolną pozycję Wydawnictwa MARTEL z 40% rabatem i dołączyć do akcji #BookChallengeKalisz. Wystarczy dokonać zakupu na stronie Wydawnictwa, posługując się kodem rabatowym FILIA NR 16, a rabat 40% naliczy się automatycznie. W ten sposób zbiory biblioteczne dla najmłodszych mogą się bardzo szybko odbudować, a każdy z nas będzie mieć poczucie spełnienia swojego lokalnego obowiązku - wspierania kultury na każdym możliwym poziomie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ