Społeczne

Wyciek paliwa na ul. Łódzkiej. Ciężarówka uderzyła w studzienkę kanalizacyjną

2021-05-04 09:59:19 red

Wyciek ropy z ciężarówki, która uderzyła w studzienkę kanalizacyjną był przyczyną nocnej interwencji straży pożarnej na ul. Łódzkiej na wysokości fabryki Nestle. Działania trwały około 3,5 godziny i brało w nich udział 7 zastępów straży pożarnej.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

Około godz. 1.30 we wtorek 4 maja Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie, że z samochodu ciężarowego na skutek uderzenia w studzienkę w jezdni wylała się ropa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie siedem zastępów straży pożarnej.

Po przybyciu stwierdzono plamę oleju napędowego na odcinku 600 metrów – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, a następnie zabezpieczyliśmy uszkodzony zbiornik na paliwo i studzienki kanalizacyjne, do której przed przybyciem zastępów przedostała się śladowa ilość oleju napędowego – mówi mł. kpt. Szymon Zieliński rzecznik PSP w Kaliszu.

Strażacy zaczęli swoje działania od neutralizacji plamy oleju m.in. przy użyciu piasku i specjalistycznych środków – Na miejsce przybyła również grupa chemiczna z Ostrowa Wielkopolskiego, która przy użyciu pompy beczkowej wypompowała zawartość pobliskich studzienek deszczowych – dodaje rzecznik straży pożarnej.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ