„Wszystko jest poezją”

2011-04-07 19:12:08 Redakcja Calisia.pl

Dyrekcja i Zespół Humanistów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu serdecznie zapraszają na DZIEŃ POLSKI pod hasłem "Wszystko jest poezją", który odbędzie się 8 kwietnia 2011 roku o godzinie 9.30 w siedzibie szkoły przy ulicy Widok 96 A.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
9.30 - Powitanie zaproszonych gości
9.35 - "Te moje wiersze śmieszna sprawa"- spotkanie z poetką Urszulą Zyburą. Warsztaty poetyckie.
10.20 - Konkurs poetyckich teledysków.
10.55 - "Market poezji"- przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy Ic i Id pod opieką J. Kucińskiej.
11.15- 11.50 Poczęstunek
11.50- Rozstrzygnięcie konkursów dla licealistów.
Przedstawienie wyników VIII Szkolnego Dyktanda.
12.00 - Szkolny konkurs "Znaszli ten kraj”
Około 12.45 zakończenie obchodów DNIA POLSKIEGO
Idea DNIA POLSKIEGO zrodziła się z potrzeby popularyzowania polskich obyczajów, narodowych tradycji, rodzimej literatury. Chcieliśmy do imprez poświęconych kulturze innych narodów dołączyć działania artystyczno-edukacyjne skupione przede wszystkim na polskiej kulturze. Po raz kolejny rozpoczniemy święto wielkim szkolnym dyktandem, w którym pojawią się słowa trudne i przez młodzież uważane za archaiczne. Uczcimy wszystkie zapomniane w SMS-ach nosówki i nierozróżniane w internetowych czatach "h" i "ó".
Ubiegłoroczne obchody skupione były na Bursztynowym Szlaku, natomiast tym razem, chcemy przenieść się w przestrzeń nieokreśloną czasem i miejscem – w świat poetyckiej wyobraźni. Dlatego tematem przewodnim jest: "Wszystko jest poezją”.
Lista konkursów organizowanych w ramach obchodów Dnia Polskiego:
1) VIII Szkolne dyktando - p. Renata Jarentowska, p. Beata Urbaniak, p. Beata Sysiak.
2) Konkursie na teledysk inspirowany poezją - każda klasa (I-II) przygotuje jeden teledysk inspirowany wierszem Wisławy Szymborskiej "Niektórzy lubią poezję". Forma teledysku jest dowolna. W pracy można wykorzystać zdjęcia zarejestrowane kamerą lub aparatem fotograficznym, zastosować oprawę graficzną tradycyjną bądź komputerową, posłużyć się animacją lub zaproponować technikę mieszaną. Czas trwania teledysku: 3- 5 minut, format avi - p. R. Jarentowska, p. J. Kucińska, p. B. Urbaniak, p. Sz. Długiewicz.
3) Konkurs "Znaszli ten kraj"- każda z klas humanistycznych wytypuje trzyosobową drużynę do udziału w konkursie sprawdzającym wiedzę z poezji. Prosimy, by uczestnicy zapoznali się z utworem J. Tuwima "Lokomotywa", wierszami J. Brzechwy, T. Boya- Żeleńskiego, K.I. Gałczyńskiego, M. Hemara. Materiały pomocnicze wyłożone będą w bibliotece.- p. W. Garsztka.
4) Konkurs na plakat- najważniejszym elementem pracy powinien być nie tylko fragment wiersza, ale także znak plastyczny, który go interpretuje - p. A. Lesień.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół nauczycieli humanistów

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ