Motoryzacja

Wszystkich Świętych - gdzie zaparkować przy kaliskich cmentarzach?

2019-11-01 07:00:00 red. za MZDiK

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat zmian w parkowaniu pojazdów przy kaliskich cmentarzach w czasie Wszystkich Świętych.

fot. ilustracyjne Calisia.pl
fot. ilustracyjne Calisia.pl

Cmentarz przy ul. Poznańskiej:
 
- 1 listopada, w godz. 6.00 – 18.00, przy ul. Poznańskiej, na odcinku od al. Wojska Polskiego do Ronda NSZZ Solidarność, przejazd pojazdów będzie możliwy w obu kierunkach wyłącznie dla autobusów KLA i samochodów TAXI. Dla pozostałych pojazdów wjazd w ul. Poznańską będzie możliwy wyłącznie od strony al. Wojska Polskiego w kierunku Ronda NSZZ Solidarność. Powrót pojazdów od strony Cmentarza Komunalnego w kierunku centrum będzie możliwy wyłącznie przez ul. Stanczukowskiego lub ul. Piłsudskiego.

- od 30 października do 4 listopada zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenach trawiastych przyległych do cmentarza. Dodatkowo wyznaczony zostanie parking przy ul. Poznańskiej na działce położonej w odległości ok. 400 m od cmentarza (prawa strona jadąc od Ronda Solidarności),

- od 30 października do 3 listopada zostanie udostępniony jako parking betonowy plac mieszczący się po prawej stronie ul. Poznańskiej przy końcu Cmentarza Komunalnego,

- od 31 października do 3 listopada parkowanie będzie możliwe również na terenie kampusu PWSZ.
 
- przy ulicy Północnej obowiązywał będzie bezwzględny zakaz zatrzymywania się. Pozostawione tam pojazdy zostaną usunięte na koszt właściciela.  
 
Cmentarz przy ul. Łódzkiej:
 
- 31 października od godz. 8.00 do 3 listopada do godz. 20.00 włącznie dla parkowania pojazdów udostępnione zostaną zewnętrzne (skrajne) pasy ruchu na jezdni ul. Łódzkiej na odcinku ul. Rajkowska – ul. Miła. Parkowanie pojazdów na zewnętrznych pasach ruchu wyznaczone zostanie ukośne w stosunku do osi jezdni.
Dostępny będzie także parking przy Nestle Winiary oraz miejsca parkingowe na ul. Łódzkiej po lewej stronie ulicy, na odcinku od ul. Rajskowskiej w kierunku ul. Kozienickiej.
 
Cmentarz przy ul. Częstochowskiej:

- od 31 października od godz. 6.00 do 3 listopada do godz. 20.00 włącznie, od skrzyżowania z ul. Budowlanych do restauracji „Aljo” wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na chodniku.

1 listopada parkowanie pojazdów będzie możliwe na terenie parkingu obiektu PSS „Społem” przy ul. Częstochowskiej 149 (naprzeciw straży pożarnej).

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ