Wszyscy maturzyści w Kaliszu sklasyfikowani. Zmniejsza się liczba strajkujących nauczycieli.

2019-04-25 09:37:00 red

Trwa 18 dzień strajku nauczycieli w całej Polsce. W Kaliszu z informacji udzielonych przez naczelnika wydziału edukacji Mariusza Witczaka wynika, że w wszyscy maturzyści w Kaliszu zostali sklasyfikowani. Od początku strajku, czyli 8 kwietnia liczba strajkujących nauczycieli zmniejszyła się o około 250 osób.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Koniec niepewności kaliskich maturzystów. We wszystkich liceach i technikach odbyły się rady klasyfikujące – Wszystkie rady klasyfikujące się odbyły. Wszyscy maturzyści są zakwalifikowywani – mówi naczelnik wydziału Edukacji UM Mariusz Witczak.

Od początku strajku liczba nauczycieli biorących w nim udział spadła z 900 do 650 osób. W środę ze strajku zrezygnowały dwie jednostki edukacyjne – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piwonicach – Nadal 31 jednostek oświatowych w Kaliszu strajkuje – mówi naczelnik wydziału Edukacji – Obserwujemy od początku strajku tendencję, że nieznacznie zmniejsza się liczba osób strajkujących. Dwie jednostki wczoraj podjęły decyzję o odstąpieniu od strajku – dodaje.

W piątek 26 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się „Edukacyjny okrągły stół”. W spotkaniu nie weźmie jednak udziału Związek Nauczycielstwa Polskiego jak i Forum Związków Zawodowych. Nauczyciele domagają się podwyżek w wysokości tysiąca złotych oraz przywrócenia godności pracy nauczyciela.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ