Społeczne

Wszyscy anestezjolodzy kaliskiego szpitala złożyli wypowiedzenia! Placówce grozi paraliż?

2020-01-22 15:00:00 BK

25 anestezjologów pracujących w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu złożyło wypowiedzenia. Jest to element walki o podwyżkę. O sprawie został powiadomiony Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Wojewoda. 

zdjęcie ilustracyjne Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne Calisia.pl

Kolejni pracownicy szpitala zdecydowali się na walkę o podwyżkę. Wcześniej strajkowały pielęgniarki, wyższych wynagrodzeń domagali się psychiatrzy a także fizjoterapeuci, diagności, laboranci i radiolodzy. Teraz do tej grupy przyłączyli się anestezjolodzy. 25 anestezjologów pracujących w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu złożyło wypowiedzenia z pracy. 

- Wszyscy anestezjolodzy złożyli wypowiedzenia. Jest to element taktyki negocjacyjnej. Rozpisany został konkurs na te stanowiska, na który wpłynęło 28 ofert. Komisja będzie te oferty rozpatrywać i w zależności od tego, czy stawki zaproponowane w ofertach są do zaakceptowania czy nie, umowy zostaną zawarte lub ogłoszony będzie drugi konkurs - wyjaśnia Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Oferty złożyły te same osoby, które wcześniej wypowiedziały umowy o pracę. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia co do wysokości wynagrodzeń, ogłoszony zostanie drugi konkurs. W innym wypadku szpital czeka paraliż. Brak lekarzy specjalistów może oznaczać zamknięcie Oddziału Intensywnej Terapii. Gdyby doszło do zawieszenia działalności oddziału, wówczas zgodnie z procedurą szpital jest zobowiązany podpisać porozumienie z innymi placówkami dotyczące przyjęć pacjentów i w ten sposób zabezpieczyć świadczenia.

O kryzysie został powiadomiony Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Wojewoda. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ