Współzałożycielka KIM-u w partii Biedronia

2019-02-03 21:12:00 red za wiosnabiedronia.pl

Wiosna – bo tak właśnie nazywa się partia Roberta Biedronia – której konwencja założycielska odbyła się 3 lutego na warszawskim Torwarze, zapowiada gruntowne porządki w polskiej polityce. Program ugrupowania, wypracowany w ramach serii ogólnopolskich spotkań, opiera się na trzech fundamentach: obywatelach, którzy mają równe prawa; wspólnocie, która nikogo nie wyklucza oraz państwie, które gwarantuje realizację tych praw oraz przeciwdziała wykluczeniu i dyskryminacji. W nowej partii jest współzałożycielka Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej Kalina Michocka, która będzie odpowiadać za kulturę wolną od polityki i dostępną dla wszystkich.

fot. Materiały prasowe partii Wiosna
fot. Materiały prasowe partii Wiosna

- Jesteśmy tu, bo wierzymy, że najwyższy czas na zmianę. W Polsce zbyt długo trwa już mroźna zima. Czy Polska potrzebuje świeżości? Czy Polska potrzebuje wiosny? To my jesteśmy tą wiosną, tą świeżością, którą wniesiemy do polskiej polityki – mówił Robert Biedroń do ponad siedmiotysięcznego tłumu sympatyków, działaczy i wolontariuszy, którzy przyjechali na Torwar z całej Polski, aby uczestniczyć w konwencji założycielskiej swojej partii. – Nasz ruch nazywa się Wiosna. Wiosną robi się porządki. Wiosny nie da się zatrzymać. Chcemy zmiany. Chcemy nowej polityki. Już czas! Czas na Wiosnę! – dodał Biedroń.

Wśród osób tworzących „Wiosnę” są: doktor nauk prawnych Krzysztof Śmiszek, była wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz, wykładowca na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW Dariusz Standerski, paraolimpijka Karolina Hamer, socjolog Maciej Gdula, szefowa gabinetu Roberta Biedronia w Urzędzie Miejskim w Słupsku Beata Maciejeska, działacz Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich i Śląskich Pereł Łukasz Kohut, prawniczka Lilija Twardosz, burmistrz warszawskich Bielan Grzegorz Pietruczuk, a także współzałożycielka stowarzyszenia Kaliska Inicjatywa Miejska Kalina Michocka.

Kalina Michocka – działaczka społeczna, feministka, współzałożycielka stowarzyszenia Kaliska Inicjatywa Miejska, inicjatorka i koordynatorka społecznej analizy budżetu Kalisza, współorganizatorka Czarnego Protestu w Kaliszu. Kierowniczka operacyjna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (2015-2017). Etnolingwistka, absolwentka UAM w Poznaniu, ukończyła IX edycję Szkoły Liderów i Akademię Demokracji Socjalnej.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ