Społeczne

Wspólne patrole policji i straży pożarnej nad wodą

2022-08-17 11:30:00 red. za KMP Kalisz

Kaliscy policjanci z Sezonowej Komórki Specjalistycznej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”, pełnią służby wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z ich priorytetowych zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą, na co dzień policyjni wodniacy współpracują jeszcze m.in. ze Strażą Rybacką oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

zdjęcie ilustracyjne/ fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/ fot. BK

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak rzeka, czy jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. Nad wodą liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niewłaściwa opieka nad dziećmi, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń. Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej wspólnie kontrolują kąpieliska. Miłośnikom tej formy wypoczynku przypominają głównie w jaki sposób należy postępować, aby czas spędzony w pobliżu wody oraz na wodzie nie zakończył się tragedią. Jednym z założeń kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na czyhające podczas wodnej rekreacji niebezpieczeństwa. Jak co roku, podczas wakacyjnych miesięcy policjanci będą przypominać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również dorosłym o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Pamiętajmy, że przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować