Społeczne

Wspólne patrole policji i straży pożarnej nad wodą

2022-08-17 11:30:00 red. za KMP Kalisz

Kaliscy policjanci z Sezonowej Komórki Specjalistycznej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”, pełnią służby wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z ich priorytetowych zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą, na co dzień policyjni wodniacy współpracują jeszcze m.in. ze Strażą Rybacką oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

zdjęcie ilustracyjne/ fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/ fot. BK

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak rzeka, czy jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. Nad wodą liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niewłaściwa opieka nad dziećmi, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń. Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej wspólnie kontrolują kąpieliska. Miłośnikom tej formy wypoczynku przypominają głównie w jaki sposób należy postępować, aby czas spędzony w pobliżu wody oraz na wodzie nie zakończył się tragedią. Jednym z założeń kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na czyhające podczas wodnej rekreacji niebezpieczeństwa. Jak co roku, podczas wakacyjnych miesięcy policjanci będą przypominać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również dorosłym o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Pamiętajmy, że przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować