Społeczne

"Wspieramy Sędziów Niezależnych" - manifestacja pod kaliskim sądem [Zdjęcia]

2021-12-18 20:00:00 red

18 grudnia przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, mieszkańcy Kalisza, manifestowali pod sądem przy Alei Wolności by pokazać swoje poparcie dla niezależnych sędziów.

fot. MW
fot. MW

18 grudnia o godzinie 18:00 w Kaliszu wzorem innych miast mieszkańcy demonstrowali w obronie sędziów niezależnych. Data protestów nie jest przypadkowa – 18 listopada 2020 r. zakaz orzekania otrzymał sędzia Igor Tuleya. Pod kaliski sąd przyszło kilkanaście osób z transparentami, flagami Polski i Unii Europejskiej.

- Dlaczego rząd próbuje zrobić coś co jest nazywane reformą sądów, a tak naprawdę jest ich przejęciem? Dlatego, że wychodzą kolejne afery, kolejne sytuacje, które w normalnym demokratycznym społeczeństwie są niedopuszczalne. Okazuje się, że tylko wolne, niezależne sądy będą wstanie rozliczyć to co się dzieje - mówił sędzia Krzysztof Urbaniak, Sędzia Sądu Rejonowego w Pleszewie.

- W umyśle każdego z nas rodzi się pytanie: rządzą nami szaleńcy czy zdrajcy? Obawiam się, że jedno i drugie – mówi Michał Witkowski z KOD Kalisz – Mamy na granicy z Ukrainą olbrzymią armię Putina, mamy bombowce Rosyjskie latające wzdłuż polskiej granicy, mamy inflację, mamy pandemię, a rząd z uporem, wbrew całej Europie i całemu cywilizowanemu światu walczy z sędziami, z tymi którzy nie chcą orzekać tak jak oni chcą – dodaje.

Akcja wsparcia niezależnych sędziów - jak każdego 18. dnia miesiąca odbywa się w całej Polsce. Wydarzenie zorganizował Komitet Obrony Demokracji, który sprzeciwia się postępowaniu Zjednoczonej Prawicy i żąda przywrócenia do pracy sędziów Igora Tuleyi, Pawła Juszczyszyna i Beaty Morawiec.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować