Motoryzacja

Wsiadł za kółko po alkoholu i z zakazem prowadzenia pojazdów

2020-01-24 12:00:00 red. za KMP Kalisz

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 46-letni kaliszanin. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę auta. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca posiada trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

zdjęcie ilustracyjne BK
zdjęcie ilustracyjne BK

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Peugeot. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta mógł być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie alkomatem wykazało u 46-latka blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas kontroli okazało się również, że kierujący posiada trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sądy w Żarach, Zielonej Górze oraz Kaliszu. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z kolejnymi konsekwencjami karnymi w związku ze złamaniem obowiązujących przepisów.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ