Kultura

Wręczenie nagród dla dzieci z subregionu kaliskiego w ramach konkursu "Cztery pory roku z OZE"

2020-10-17 14:00:00 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

23 września 2020 r. uczniowie szkół podstawowych z subregionu kaliskiego uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolowego o tematyce związanej z odnawialnymi źródłami energii (OZE) „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.

UMWW
UMWW

Spotkanie odbyło się przed siedzibą wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konkurs był skierowany do dwóch grup uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV- VI mieli za zdanie przygotować plakat o dowolnej tematyce, natomiast uczniowie klas VII- VIII przygotowali kalendarze. Prace miały nawiązywać do tematyki odnawialnych źródeł energii.

Promowanie idei odnawialnych źródeł energii jest niezwykle ważna wśród najmłodszych pokoleń, gdyż udział energii z nich pozyskiwany będzie stale wzrastał, a edukacja najmłodszych pokoleń to ważna kwestia w kierunku odejścia od źródeł konwencjonalnych. Konkurs pozwala uczestnikom zapoznać się szerzej z tematyką OZE dając szansę wygrania wartościowych nagród. – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 18 prac, natomiast 9 prac przesłali uczniowie z klas VII-VIII. Kapituła konkursowa oceniła nadesłane prace konkursowe, uwzględniając zgodność z tematyką konkursu, stopień trudności wykonania oraz estetykę wykonania, a także pomysłowość autora. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył nagrody pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, a także wyróżnienia oraz nagrody dla szkół laureatów. Łączna wartość nagród, które trafiły do poszczególnych subregionów to ponad 13 tys. zł

W subregionie kaliskim w grupie klas IV-VI wyłoniono:

I miejsce – Amelia Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa im. Ludwika Szymoniaka

w Sobótce,

II miejsce – Anna Brodziak, Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
w Mikstacie,

III miejsce – Nadia Gryglewska, Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego

w Mikstacie,

wyróżnienie – Michał Skała, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzierzbinie-Kolonii.

 

Natomiast wśród uczniów VII-VIII kapituła konkursowa wyłoniła nagrodzonych:

I miejsce – Maciej Kurzawa, Zespół Szkół w Witaszycach,

II miejsce – Kinga Stempin, Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego
w Mikstacie,

III miejsce – Edwin Tomczak, Szkoła Podstawowa im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce,

wyróżnienie – Michał Losy, Szkoła Podstawowa im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce.

Ponadto przyznane zostały także nagrody pieniężne dla szkół, z których pochodzą laureaci:

    •  

1500 zł dla szkoły w Sobótce i Witaszycach,

    •  

1000 zł dla szkoły w Mikstacie,

    •  

500 zł dla szkoły w Mikstacie i Sobótce.

Galeria prac, które zostały nagrodzone w konkursie dostępna jest do pobrania pod adresem:
https://www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi_wielkopolskie-dni-energii-wde

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ