Usługi

Wraca "Mała Plaża" w Szałe!

2023-05-22 12:30:00 Mała Plaża

Kultowe miejsce, po niemal 4 latach przerwy znowu będzie dostępne dla mieszkańców regionu! Koncerty gwiazd, plażowa atmosfera i promocja młodych talentów, to tylko niektóre atrakcje jakie zapowiadają nowi właściciele lokalu przy jeziorze pokrzywnickim.

Mała Plaża
Mała Plaża

Kultowe miejsce, jakim jest Mała Plaża w Szałe wraca do dyspozycji mieszkańców regionu. Trwają obecnie prace, których efekt zobaczymy prawdopodobnie już w pierwszy czerwcowy weekend.

- Pracujemy pełną parą, bo planujemy wystartować w pierwszych dniach czerwca. Czy nam to się uda zależne jest w dużej mierze od szeregu procedur administracyjnych, cieszy nas jednak fakt, że możemy liczyć na pomoc urzędników Gminy Opatówek i Burmistrza, ale też lokalnej społeczności, bo przecież od zawsze plaża w Szałe należy do nas wszystkich i chcemy, aby taki klimat towarzyszył temu miejscu niezmiennie. Sam lokal niestety po czterech latach nieużytkowania wymaga gruntownego remontu, dlatego przed nami ciężkie zadanie, ale wierzymy, że damy radę wystartować w dzień dziecka, by dziecięcą radością móc cieszyć się z reaktywacji tego miejsca. Wiara jest o tyle mocna, że jak wspomniałem czujemy ogromne wsparcie lokalnej społeczności – wyjaśnił Paweł Szulc, nowy współwłaściciel odbudowywanego lokalu.

Odbudowywany lokal otoczony będzie białym piaskiem, na którym usytuowane będą meble z palet, leżaki oraz przestrzeń plażowa dla plażowiczów, gdzie będzie można zażywać kąpieli słonecznych – jak podkreślają nowi właściciele „Małej Plaży” w tej przestrzeni znajdzie się miejsce również na kultowe parawany. W samym centrum piaszczystej plaży położona będzie scena, na której w sezonie odbywać będą się wieczorami koncerty zarówno gwiazd jak i lokalnych talentów, a w ciągu dnia zajęcia taneczne, fitness, zumba, joga i wiele innych aktywności, o których regularnie organizatorzy będą informować poprzez stronę www.malaplaza.pl.

Na scenie występować będą również DJ’e, a także bywalcy Małej Plaży w trakcie wieczorów karaoke. Na Małej Plaży planowane są również wieczory filmowe czy wspólne oglądanie wydarzeń sportowych i muzycznych. Patronat nad wydarzeniami objęła ogólnopolska telewizja „Zdrowa TV” oraz pismo „Natura & Zdrowie”, które umożliwią pokazanie się lokalnym talentom i organizacjom w Polsce. Pierwszą organizacją, która podjęła już współpracę jest fundacja „Dajemy Dzieciom Szansę”, z którą 25 czerwca organizowane będą warsztaty taneczne z popularną wśród młodzieży Emilką Kostyk (TeamX)

- Mamy już zabukowane występy kilku dużych gwiazd, rozmawiamy też z kolejnymi – dużo zależy od też od sponsorów, ale cieszy nas fakt, że od kilku dni odzywają się do nas kolejne firmy z regionu, które chcą w projekcie uczestniczyć i wspierać naszą inicjatywę. Dla sponsorów mamy atrakcyjne pakiety reklamowe, a dla tych najbardziej nam pomagających miejsce na stałej tablicy, na której znajdą się informacje o tych, którzy pomagali nam to miejsce tworzyć. Ponieważ nasza przestrzeń służyć ma społeczności to każda impreza dedykowana będzie lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom, które w trakcie imprez będą mogły organizować zbiórki i promować swoją działalność. Przestrzenią tą zarządza fundacja Pomaganie Jest Trendy, do której propozycje należy kierować pod adres: prezes@pomaganiejesttrendy.com.pl – dodaje Szulc.

W samym lokalu serwowane będą świeże dania, zimne napoje, piwo i wino z kega, a także naturalne lody i desery. Dla dzieci i młodzieży wybudowany zostanie plac zabaw oraz prawdopodobnie 30 metrowy zjazd linowy, na którego instalację organizatorzy zwrócili się o pozwolenie do Burmistrza Opatówka. Przestrzeń otoczona ma być charakterystyczną dla plaż aurą i roślinnością. Organizatorzy eventów zwróci się również do Władz Kalisza z prośbą o wzmocnienie kursów autobusów KLA, tak aby na plażę,, a zwłaszcza na eventy z łatwością mogli dostać się również mieszkańcy Kalisza.

Artystów, kluby artystyczne i sportowe z regionu organizatorzy zapraszają do przesyłania swoich zgłoszeń na adres : krzysztof@malaplaza.pl, pod tym samym adresem zespół Małej Plaży oczekuje na zgłoszenia do współpracy organizacje dobroczynne z regionu. Pod ten adres pisać mogą również osoby zajmujące się nagłośnieniem oraz oświetleniem, poszukiwane są również skrzynki po warzywach, metalowe beczki i palety. Mała Plaża to także miejsca pracy, dlatego studenci chcący tworzyć wspólnie to miejsce mogą skorzystać z adresu do wysłania swoich CV ze zdjęciem.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować