Sport

Worek medali przywieźli zawodnicy Kaliskiego Klub Karate Kyokushin

2022-12-12 08:53:53 Kaliski Klub Karate Kyokushin

Dnia 10 grudnia we Włocławku odbyły się zawody "IKO Kujawy Cup". Kaliski Klub Karate Kyokushin wystawił tam sześcioro swoich zawodników.

Kaliski Klub Karate Kyokushin
Kaliski Klub Karate Kyokushin

Złote krążki wywalczyli w swoich kategoriach: Oliwia Walczak, Natalia Bączkiewicz, Nadia Goszczyńska, Jakub Mielczarek i Paweł Stojecki. Trzeci zaś był Paweł Nogaj.

Nadia, Kuba i Oliwia zaliczyli po trzy wygrane walki, Pawłowi Stojeckiemu zaś wystarczyły dwie. Natali w finale wygrała z bardziej doświadczoną i z dużo wyższym pasem dziewczyną. Pawła Nogaja niestety musieli wrzucić do cięższej kategorii i tam przegrał o wejście do finału. Olena Kapkan i Jakub Piątowski sprawdzali się jako sędziowie i sekundanci.

- To był ostatni wyjazd na zawody w tym roku kalendarzowym. Okazał się on dla nas bardzo owocny w medale. Od początku roku zgromadziliśmy ich aż 83. Tych najważniejszych, czyli pierwszych mamy aż 40, w tym jeden z Mistrzostw Europy drugich 16 a trzecich 27. Łącznie byliśmy na 12 Turniejach. W przyszłym roku chcielibyśmy poprawić ten wynik - podsumowuje trener Jakub Piątowski.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować