Kultura

Wolność bez nałogów - Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie!

2021-09-25 13:00:00 red.

Do 5 listopada br. można zgłaszać prace plastyczne w konkursie Wolność bez nałogów, co roku organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu.

MDK Kalisz
MDK Kalisz

Organizatorami konkursu są Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu oraz Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza. Partnerem jest Galeria SZATNIA MDK.

Cele konkursu jest zaangażowanie dzieci i młodzież do działań profilaktycznych, uświadomienie zagrożeń wynikających między innymi ze spożywania alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych, a także z
nadmiernego korzystania z komputerów i smartfonów oraz kształtowanie zachowań promujących zdrowy styl życia.

Tematyka obejmuje promocję zdrowego i higienicznego stylu życia, postrzeganie problemu od tradycyjnych uzależnień (od tytoniu, alkoholu, czy narkotyków) poprzez uzależnienia behawioralne od Internetu, zakupów, gier komputerowych, urządzeń elektronicznych, czy wreszcie od mediów społecznościowych przewidywanie skutków uzależnienia – picie/palenie kobiet w ciąży, wypadki komunikacyjne, przemoc domowa.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich, również artystycznych, wychowankowie placówek oświatowo – wychowawczych, kulturalnych, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i warsztatów zajęciowych oraz uczestnicy indywidualni.

Warunki uczestnictwa

· wykonanie przez uczestnika jednej lub kilku prac w dowolnej
technice Prac nie należy oprawiać ani rolować, ich wymiar nie może
przekroczyć formatu 100 x 70.
· praca musi być opisana według karty zgłoszeniowej będącej
załącznikiem do Regulaminu. Wypełnioną kartę należy przykleić na
odwrocie pracy konkursowej. Brak karty zgłoszeniowej jest
równoznaczny z wykluczeniem pracy z Konkursu.
Nagrody
· Prace będą oceniane i nagradzane z zachowaniem następującego
podziału na grupy wiekowe:
- do 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat, powyżej 16 lat
- osoby niepełnosprawne bez względu na wiek

Terminy
· Prace należy dostarczyć do 5 listopada 2021 r. do Młodzieżowego
Domu Kultury w Kaliszu, ul. Teatralna 3.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w MDK 8 grudnia 2021 r.
· O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie.
Informacje zostaną także zamieszczone na: www.mdk.kalisz.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ