Wolne Wędzenie w Środku Zimy - Dziś, sobota, godz 12

2011-02-24 11:36:37 Robert Sigmundsson TŻA

"Nie jest prawdziwie wolnym, kto jest zmuszony żyć w ciągłym pędzie."Sobota: pokaz Wolnego Wędzenia Pstrągów, barwne opowieści i Warsztaty Garncarskie w spokojnym, zimowym rytmie

Wolność – to brak pośpiechu.
Nie jest prawdziwie wolnym, kto jest zmuszony żyć w ciągłym pędzie.
Jest czas nauki i walki, czas siania i czas żniwowania,
czas lepienia garnków – i czas ich rozbijania.
Teraz zaś nadszedł czas, aby sobie uwędzić rybkę. Powoli. Bez pośpiechu.
Towarzystwo Żywej Archeologii zaprasza na pokaz Wolnego Wędzenia Pstrągów.
Ryby złowione w czwartek trafią do Wędzarni Kaliskiego Grodu Piastów na Zawodziu,
przez 2 dni i noce poddawane wędzeniu zgodnie z tradycjami kulinarnymi naszych Przodków
w sobotę 26 lutego o godz. 15.00 zostaną podane na stół w Białej Chacie.
Czas oczekiwania umilą barwne opowieści, przewidziano też warsztaty garncarskie nie tylko dla najmłodszych.
Zaczynamy o 12.00 w samo sobotnie południe
Koszt: 10zł w tym porcja Wolno Wędzonego Pstrąga i surówek

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ