Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Stawiszynie [Dużo zdjęć]

2022-05-08 15:45:43 red

W Stawiszynie, w niedzielę 8 maja odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Na uroczystość zaprosili Eugeniusz Grzeszczak Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu, Krzysztof Nosal Starosta Kaliski oraz Grzegorz Kaczmarek Burmistrz Stawiszyna.

fot. MW
fot. MW

Aktualnie strukturę organizacyjną ochrony przeciwpożarowej województwa wielkopolskiego tworzy 1798 Ochotniczych Straży pożarnych, w tym 358 jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 31 Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Codziennie, na terenie województwa wielkopolskiego gotowych do działań jest 50 tysięcy czynnych strażaków ochotników wspieranych przez ponad 2,5 tysiąca strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

W niedzielę na placu w Stawiszynie stanęło 108 pocztów sztandarowych, które przyprowadziła spod kościoła Orkiestra Dęta OSP w Stawiszynie. Mszę Świętą odprawił biskup kaliski Damian Bryl.

- Chciałbym w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego złożyć wszystkim druhnom i druhom najlepsze życzenia i jednocześnie zapewnić o wsparciu, które od wielu lat Samorząd Województwa Wielkopolskiego udziela Ochotniczym Strażom Pożarnym przyjmując program rozwoju ochotniczych straży pożarnych na ziemi wielkopolskiej. Robimy to od wielu lat i zapewniam, że będziemy to czynić również w latach następnych, a dzisiaj w imieniu marszałka Marka Woźniaka dziękuję wam za ofiarną służbę, którą pełnicie każdego dnia i każdej nocy w różnych częściach naszego regionu po to by nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Uroczystość była też momentem do wręczenia nagród i medali.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ