Wkrótce rusza wyczekiwany remont "Gołębnika"

2016-07-01 07:35:00 bh

Symbolicznym wkopaniem szpadli w ziemię pod kamienicą zwaną potocznie “Gołębnikiem” zainaugurowano w czwartek prace remontowe tego zabytkowego obiektu przy ulicy Górnośląskiej. Wkrótce na plac budowy wejdą pracownicy firmy „Antczak”, głównego wykonawcy nowoczesnego projektu.

fot. Bartłomiej Hypki
fot. Bartłomiej Hypki

W czwartek, 30 czerwca, firma Hedkom z Kalisza, która kupiła kamienicę w drodze licytacji za 311 000 zł, podpisała umowę na jej remont z firmą budowlaną “Antczak”.

- W połowie lipca powinny wystartować prace – mówił podczas czwartkowego spotkania przy kamienicy Dariusz Hepert, właściciel “Gołębnika”. – Budynek został zaprojektowany tak, by był bardzo elastyczny pod kątem docelowego odbiorcy, czyli najemcy. W środku nie będzie ścian nośnych, nie będzie klatki schodowej – każde pomieszczenie będzie można dowolnie konfigurować. Na tą chwilę nie chcę zdradzać tajemnic, co tutaj może powstać ponieważ trwają rozmowy z kilkoma podmiotami.

Nie chcę na razie zdradzać, co może tutaj powstać. – Rozmawiam z kilkoma podmiotami, cały czas szukamy potencjalnych najemców – wyjaśniał Hepert.

Budynek ma łączyć w sobie piękno starego, zabytkowego budynku oraz nowoczesnej formy z wykorzystaniem szkła i aluminium. – Na warunki kaliskie będzie to niespotykane połączenie i będzie na pewno ozdabiał miasto – dodaje właściciel.

Obok budynku znajdzie się także parking, który wymusi wycięcie kilka ogromnych drzew otaczających budynek. Koszt inwestycji to ok. 3-4 mln zł. Prace mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ