Wizyta młodych miłośników języka niemieckiego z „Asnyka” w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Kaliszu

2011-04-08 15:28:42 NKJO

W 2010 roku na całym świecie języka niemieckiego uczyło się 14.042.789 osób. Do tej grupy należy również 22 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu, którzy w czwartek, 31 marca, uczestniczyli w zajęciach otwartych organizowanych przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Kaliszu.

Młodzież dzielnie brała udział w zajęciach z literatury i historii Niemiec, wykazując się przy tym sporą wiedzą z zakresu historii wynalazków oraz pilnie pracowała pod okiem słuchaczy oraz nauczycieli NKJO. Ostatnim punktem programu był mini-quiz pt. „Fałszywi przyjaciele tłumacza”. Goście i słuchacze wspólnie rozszyfrowywali i poprawiali teksty zawierające błędy językowe. Mamy nadzieję, że znakomici goście jeszcze nie raz odwiedzą nasze progi!
Wszystkie grupy zainteresowane udziałem w podobnych zajęciach prosimy o kontakt mailowy: nkjo@nkjo.kalisz.pl. Informujemy, że drzwi Kolegium otwarte są dla osób zainteresowanych nauką w NKJO w każdy piątek w godz. 14 – 16. Zapraszamy!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ