Biznes

Witamy w nowej wersji portalu Calisia.pl

2019-07-03 15:13:06 Jacek

Tworzymy dla Was portal Calisia.pl już od ponad jedenastu lat. Szybko przeleciało, prawda? Dziś mamy przyjemność zaprosić Was do nowej wersji portalu. Co nowego?

Witamy w nowej calisia.pl
Witamy w nowej calisia.pl

W branży internetowej nie można się zatrzymać. Dosłownie: miliony ludzi na całym świecie ścigają się, aby stworzyć i wymyślić coś nowego. Portale informacyjne mają szczególnie trudne zadanie, bo muszą sprostać gustom bardzo szerokiej grupy Czytelników i zadowolić jak najwięcej z nich.

Od roku uważnie obserwowaliśmy co dzieje się na rynku, z pełną świadomością, że Calisia.pl musi ewoluować. Przeglądaliśmy setki stron informacyjnych z całego świata. Nawet z Brazylii i Korei. Uczyliśmy się na własnych błędach. Słuchaliśmy naszych Czytelników: tych, którzy nas lubią i tych, którzy nas krytykują.

 

W ten sposób zbudowaliśmy przez kilka miesięcy bardzo intensywnej pracy, portal który:

1. Jest szybszy. Znacznie szybciej ładuje się w Waszej przeglądarce. Skróciliśmy czas ładowania się głównych elementów strony z kilku sekund do kilkudziesięciu MILISEKUND.

 

2. Jest bardziej przejrzysty. Nowa wersja strony głównej stanowi odpowiedź na dziesiątki Waszych zapytań i sugestii. Z góry cieszymy się na to, że niektórzy z Was rozpoznają elementy, które nam sugerowali.

 

3. Pozwala łatwiej dotrzeć do treści.  Nowa wyszukiwarka sprawnie naprowadzi Was na tytuły artykułów znajdujących się w zasobach portalu. A te ostatnie są imponujące: według danych z wczoraj, macie dostęp do 22 821 artykułów, 165 597 zdjęć powstałych w ostatnich latach.

 

4. Komentarze w portalu przestaną być problemem. Stopniowo. Komentarze to największa bolączka poprzedniej wersji portalu. 90% Waszych negatywnych opinii odnosiło się do anonimowych komentarzy, bardzo często obraźliwych. Od dawna zastanawialiśmy się, jak pogodzić pełną wolność słowa, z powstrzymaniem powszechnego w sieci hejtu. Mamy świadomość, że problemu komentarzy nie da się jednoznacznie rozwiązać. Ale można zwiększyć skuteczność usuwania tych najbardziej kontrowersyjnych. W nowym portalu w pierwszej kolejności pokazują się komentarze osób zalogowanych, przesuwając głosy osób nie zalogowanych na sam dół.  Istnieje możliwość KOMENTOWANIA INNYCH KOMENTARZY co, mamy nadzieję, doprowadzi do powstania interesujących i rzeczowych konwersacji. Zgłoszenia komentarza jako spamowego dokonuje się teraz jednym przyciskiem. Jeśli dwie różne osoby uznają komentarz za obraźliwy, zniknie on automatycznie. 

 

5. Galerie - Wasze i nasze. Nie ma wątpliwości, że świat mediów staje się coraz bardziej wizualny. W nowych mediach dominują OBRAZY. Z myślą o tym trendzie stworzyliśmy nowy "byt" w Calisia.pl - znajdujące się na samym spodzie portalu GALERIE. Ale to nie strefa jednokierunkowa - również i Wy, drodzy Użytkownicy, możecie tworzyć swoje galerie i dzielić się nimi z całym światem za pośrednictwem Calisia.pl  Zupełnie nowa, szybka i sprawna konstrukcja galerii pozwala wgrywać na portal i szybko przeglądać duże ilości zdjęć. Ze zrozumiałych względów, nowo dodane galerie muszą być zaaprobowane przez redakcję.

 

6. Nagradza Twoją aktywność. To kompletna nowość na Calisia.pl. Wszyscy zalogowani użytkownicy Calisia.pl mają swoje panele, w których widzą ilości dodawanych zdjęć, komentarzy. Większość aktywności na portalu nagradzana jest "sprawnościami". Te z kolei mają wiele poziomów. Na przykład: dodając swoje pierwsze zdjęcie do Calisia.pl zyskujemy sprawność "Fotografa". W miarę dodawania zdjęć ( np: do swoich galerii, czy artykułów) użytkownik zdobywa kolejne poziomy. To samo dotyczy komentarzy, a nawet czytania artykułów. Poziomy z kolei wiążą się z nagrodami od naszych sponsorów. Na przykład miłą niespodzianką byłoby otrzymanie pizzy gratis przy przekroczeniu kolejnego poziomu Fotografa lub Czytelnika. Będziemy oferować Wam wiele takich niespodzianek.  I nie musicie szukać tych "sprawności". Calisia.pl sama Wam o nich powie. 

 

7. Stawia na rozwój lokalnych firm. W zupełnie nowej sekcji "Handel i Usługi" oferujemy możliwość zamówienia rozmaitych usług oraz uzyskania różnych informacji. Już za kilka dni spełnia się nasze ciche marzenie: nawiązaliśmy współpracę ze sklepem spożywczym online, który będzie dowoził Wasze zakupy do Waszych domów. Już od teraz dostępne jest zamawianie tortów z własną grafiką (na przykład zdjęciem Solenizanta - poprzez stronę internetową - w cukierni Gucio). Pojawią się też codziennie aktualizowane informacje o cenach: np: paliwa na wybranej stacji.  Calisia.pl przestaje być jedynie portalem newsowym. Powoli staje się miejscem łatwego dostępu do usług, towarów i informacji.

 

8. Ma nową wersję mobilną.  Jeszcze kilka lat temu większość użytkowników portalu korzystała z wersji stacjonarnej. Obecnie połowa z Was korzysta z urządzeń mobilnych. Dlatego pojawiła się konieczność dostosowania portalu do takich urządzeń. Zdecydowaliśmy się tutaj na odważny ruch - do większości artykułów prowadzą linki tekstowe ze strony głównej. Tym samym nie trzeba bardzo długo przewijać portalu i  łatwiej odnaleźć konkretne treści. Również sposób przeglądania zdjęć w galeriach jest bardziej dostosowany do urządzeń z ekranem dotykowym.     

 

9. Ma nowy układ Wydarzeń.  Z pozoru drobiazg, a cieszy. Od teraz wydarzenia prezentowane są w formie bardziej "afiszowej", a zamiast nieczytelnych dat, ich czas będzie określany w zrozumiały sposób: "za dwie godziny" "jutro" itp.

 

10. Ma nowy logotyp Skoro zmiana, to na całego. W nowej wersji logotypu Calisia.pl pojawia się przebłysk bursztynu, który ożywia całość, nawiązując do bursztynowych tradycji Kalisza. Agencja Reklamy Calisia.pl , która pracowała nad logotypem zasugerowała bardziej nowoczesną i "młodą" czcionkę napisu. Mamy nadzieję, że się przyzwyczaicie.

 

11. Pozwala na logowanie przez facebook Właśnie teraz, kiedy to czytacie, zaczyna działać logowanie do Calisia.pl przez facebook. Jest proste i wymaga tylko jednego kliknięcia. Pracujemy nad kolejnymi ułatwieniami! 

 

12. Pozwala na udostępnianie pojedynczych zdjęć w mediach społecznościowych. Teraz można udostępniać nie tylko całe artykuły, ale poszczególne zdjęcia. Jest łatwiej podzielić się zdjęciami z dużej imprezy :) 

 

13. Ciemno? Jasno?  Jeden niewielki przycisk w górnej części ekranu, obok słowa "Konkursy", a tyle radości...  Sprawdźcie sami. Zachęcamy do "szperania" w portalu i odkrywania różnych ciekawostek.

 

14. Odbiera i przekazuje Wasze sygnały. Dawno, dawno temu, w innych czasach, był sobie "Alertownik". Aplikacja kupiona przez władze, za pomocą której mieszkańcy mogli informować Miasto o różnych niedociągnięciach. Niestety aplikacja się gdzieś schowała i obecnie nie ma jak powiadomić mieszkańców o różnych drobnych rzeczach do poprawy. Aż do dziś. Dziś możecie dodawać swoje własne Sygnały (Alerty), które pojawiać się będą  w dolnej części portalu, w sekcji "Wasze Sygnały": Dodaj / Treść / Alert  Co będzie się z tymi alertami działo?  Z naszej strony możemy powiedzieć, że przynajmniej mieszkańcy będą wiedzieć więcej o drobnych nieporządkach i sprawach do załatwienia. A być może osoby odpowiedzialne za porządek tez będą śledzić ten dział. 

 

15. Czy to już koniec?  Przeciwnie. Obecna wersja portalu pozwala nam na stały rozwój. I tak rzeczywiście będzie. Już w trakcie pracy nad obecną wersją Calisia.pl pojawiły się pomysły na dalsze udogodnienia. Bardzo pomaga nam fakt, że w naszych strukturach jest Agencja Reklamy Calisia.pl - nieskromnie powiedziawszy, twórcy najciekawszych projektów, stron i rozwiązań internetowych i strategicznych. Możecie liczyć na to, że będziemy Was zaskakiwać dalszymi rzeczami na Calisia.pl. 

 

A co się nie zmienia?

Mamy nadzieję, że nadal będziecie cieszyć się bezstronnością i niezależnością Calisia.pl. Każdy z nas ma swoje poglądy. Ale nie o to chodzi, żeby te poglądy narzucać innym. W dzisiejszych czasach media łatwo staja się "takie" czy "inne". My na pewno możemy powiedzieć jedno - kochamy Kalisz. I będziemy z uporem twierdzić, że to miasto, w którym można żyć normalnie i fajnie. Kalisz nie jest bardziej "specyficzny" niż inne miasta. Ma oczywiste minusy, ale ma też wiele olbrzymich plusów. Docenić nasze miasto możemy dopiero poznając pasjonatów, którzy tu działają, otwierając oczy na niezwykłe inicjatywy kulturalne, znakomicie prosperujące i rozwojowe firmy. Wychodzimy z założenia, że pesymistą można stać się bardzo łatwo. Być optymistą - trudniej. Ale jednak wolimy być optymistami.

 

Jak samodzielnie dodać artykuł?

Wystarczy zalogować się do portalu, kliknąć "dodaj" / Treść / Dodaj Artykuł 

 

Robimy coś nie tak? Powiedz nam o tym. Nie boimy się krytyki i umiemy pochylić głowę i powiedzieć - ok, to zrobiliśmy źle. Jeśli coś zrobiliśmy źle - piszcie do nas, postaramy się to poprawić. Chcielibyśmy, żebyście czuli się u nas jak w domu - przecież nie budujemy tego portalu tylko dla siebie. Mail redakcja @ calisia . pl jest do Waszej dyspozycji przez cały czas :) 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ