Witaj maj, 3 maj! Tak kaliszanie uczcili Święto Konstytucji! [dużo zdjęć, wideo]

2022-05-03 13:00:00 red.

Dziś mija 231 lat od uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie, konstytucji. 3 maja kaliszanie wzięli udział w rocznicowych uroczystościach na kaliskim rynku.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wśród uczestników dzisiejszej uroczystości znaleźli się m.in.: Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza, przedstawiciele Rady Miasta Kalisza z przewodniczącym Tadeuszem Skarżyńskim na czele, wiceprezydenci Kalisza – Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny, Marcin Cieloszyk, Sekretarz Miasta Kalisza. Na Głównym Rynku pojawili się także parlamentarzyści, reprezentanci władz wojewódzkich, gminnych, powiatowych, środowisk kombatanckich, służb mundurowych, stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz delegacje kaliskich szkół.  

 

Okolicznościowy program słowno-muzyczny, zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, który przygotowali pod kierunkiem nauczycielek: Edyty Stangret-Nowak, Doroty Wójcickiej i Arlety Wawrzyniak. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta „Gród nad Prosną”.

Po godzinie 11.00 uroczysty korowód wyruszył do kaliskiej katedry, w której mszę świętą w intencji ojczyzny celebrował JE ks. biskup Damian Bryl.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ